ՀՀ ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակը մայիսին ստացել է 29 բողոք
10.06.2009 | 10:19 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան /Մեդիամաքս/. 2009թ. մայիսին ՀՀ ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակը ստացել է 29 բողոք ֆինանսական կազմակերպությունների դեմ, որոնցից 15-ը, գործող օրենսդրության համաձայն, քննարկման ենթակա չեն եղել:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ին հայտնել են ֆիանանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակից, քննարկման ենթակա 14 բողոքներից 4-ը ստացվել են գրավոր ձեւով: 8 բողոքները գտնվել են հաշտարարի իրավասությունների շրջանակներում, սակայն հաճախորդները ֆինասնական կազմակերպությունների նկատմամբ բողոք-պահանջները չեն ներկայացրել սահմանված կարգով: Գրասենյակի աշխատակիցներն օգնել են ձեւակերպել պահանջները:
Երկու բանավոր բողոքների հիման վրա գրասենյակի աշխատակիցները հայտ ներկայացնողներին բացատրել են իրենց իրավունքներն ու պարտականություները եւ բանակցություններ են վարել ֆինանսական կազմակերպությունների հետ: Արդյունքում երկու բողոքներն էլ բավարարվել են առանց պահանջի ֆորմալ քննարկման: