“Հայէկոնոմբանկը” բացեց “Մարտունի” մասնաճյուղի նոր շենքը
Մասնաճյուղի նորակառույց շենքն ապահովված է միջազգային ստանդարտներին համապատասխան ժամանակակից սարքավորումներով, այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնեցին “Հայէկոնոմբանկի” մամլո ծառայությունում:
Մասնաճյուղն իրականացնում է բանկային բոլոր գործառնությունները (ցպահանջ և ժամկետային ավանդների ընդունում, վարկերի տրամադրում, հաշիվների սպասարկում, վճարահաշվարկային ծառայությունների մատուցում, միջազգային վճարային համակարգերով փոխանցումների կատարում):
“ՀայԷկոնոմբանկից” նաեւ հայտնեցին, որ գործարկվել են բանկի երեք նոր բանկոմատներ.
ք. Երևան, Մարգարյան 6/2, Մանկաբարձության և Գինեկոլոգիայի ինստիտուտ;
ք. Մարտունի, Գ. Նժդեհի 2, ՀայԷկոնոմբանկի Մարտունի մասնաճյուղ;
ք. Սպիտակ, Կենտրոնական հրապարակի հարեւանությամբ:
2009թ.-ի մարտի 31-ի դրությամբ “Հայէկոնոմբանկի” ընդհանուր կապիտալը գերազանցում է 8.5 մլրդ ՀՀ դրամը, ընդհանուր ակտիվները կազմում են ավելի քան 50 մլրդ դրամԼ Բանկն ունի 46 մասնաճյուղ Հայաստանի Հանրապետությունում և Արցախում:

«Армэкономбанк» открыл новое здание филиала «Мартуни»
Ереван /Медиамакс/. «Армэкономбанк» открыл новое здание филиала «Мартуни» в Гегаркуникском марзе Армении.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, новое здание филиала обеспечено современным оборудованием, отвечающим международным стандартам. Филиал осуществляет все банковские операции.
В пресс-службе «Армэкономбанка» также сообщили, что банк задействовал 3 новых банкомата по следующим адресам:
г. Ереван, Маргаряна 6/2, Институт акушерства и гинекологии;
г. Мартуни, Г. Нжде 2, Филиал «Мартуни» Армэкономбанка»;
г. Спитак, по соседству с центральной площадью.
По состоянию на 31 марта текущего года общий капитал «Армэкономбанка» превысил 8,5 млрд драмов, активы банка составляют более 50 млрд драмов. Банк имеет 46 филиалов в Армении и Нагорном Карабахе.