ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն աջակցել է ջազմեն Լեւոն Մալխասյանի համերգին
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի աջակցությամբ կայացել է Հայաստանի վաստակավոր արտիստ Լեւոն Մալխասյանի ծննդյան 80-ամյակին նվիրված համերգ։
ՀՀ Պետական ջազ նվագախմբի եւ Հանրային ռադիոյի էստրադային սիմֆոնիկ նվագախմբի ուղեկցությամբ ջազմենը կատարել է համաշխարհային ստեղծագործություններ եւ հեղինակային գործեր։
«Մշակութային նախաձեռնություններին աջակցելը սոցիալական պատասխանատվության շրջանակում բանկի ստրատեգիայի անբաժանելի մասն է, որը թույլ է տալիս նպաստել երկրի մշակութային կյանքի զարգացմանը։ Մեզ համար պատիվ է աջակցել այնպիսի տաղանդավոր երաժիշտների, ինչպիսին է Լեւոն Մալխասյանը, ով հայկական ջազի կենդանի լեգենդ է»,- մեկնաբանել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Արա Ավագյանը։
Բանկից հայտնում են, որ հրավիրված հյուրերից տոնական միջոցառմանը ելույթ են ունեցել բազմաթիվ հայտնի հայ երաժիշտներ եւ արտիստներ, ինչպես նաեւ հրավիրյալ երաժիշտներ Ռուսաստանից:

25.12.2024 | 15:22 Главная страница / Новости /
При поддержке ВТБ (Армения) состоялся концерт в честь 80-летия заслуженного артиста республики Левона Малхасяна.
В сопровождении Государственного джазового оркестра и Эстрадно-симфонического оркестра Общественного радио джазмен исполнил мировые произведения и авторские композиции.
«Поддержка культурных инициатив является неотъемлемой частью стратегии банка в рамках социальной ответственности, что позволяет нам вносить свой вклад в развитие культурной жизни страны. Для нас честь поддерживать таких талантливых музыкантов, как Левон Малхасян, который является живой легендой армянского джаза», – прокомментировал генеральный директор - председатель директората ВТБ (Армения) Ара Авагян.
По сообщению банка, на праздничном мероприятии среди приглашенных гостей выступали многие известные армянские музыканты и артисты, а также музыканты из