IDMerch. IDBank-ի նոր վարկատեսակը
IDBank-ը բիզնեսների համար հերթական կարեւոր նորությունն է պատրաստել։ Բանկն իր կորպորատիվ հաճախորդներին առաջարկում է նոր՝ IDMerch բիզնես վարկը/օվերդրաֆտը։
Բանկից հայտնում են, որ IDMerch-ի հիմնական առանձնահատկություններից մեկն այն է, որ վարկը կամ օվերդրաֆտը բիզնեսին տրամադրվում է POS տերմինալների եւ/կամ Իդրամ QR/online checkout վճարային համակարգի միջոցով իրականացված շրջանառությունների հիման վրա։
IDBank-ի Կորպորատիվ բիզնեսի տնօրեն Տիգրան Մխիթարյանի խոսքով՝ թիմը երկարատեւ աշխատանք է կատարել այս պրոդուկտի մշակման գործում, քանի որ սա բիզնեսների համար առավել մեծ հնարավորություններ է բացում․
«IDMerch-ի վարկավորումը ավելի շատ բիզնեսների է հասանելի։ Այս պրոդուկտի շնորհիվ տարբեր իրավաբանական անձինք եւ անհատ ձեռնարկատերեր կկարողանան առավել լավ պայմաններով, արագ վարկավորվել, ինչն էլ կնպաստի փոքր եւ միջին բիզնեսների զարգացմանն ու կայունացմանը»:
Վարկի/օվերդրաֆտի մեծությունը կարող է կազմել POS տերմինալներով եւ/կամ Իդրամ QR/online checkout վճարային համակարգերի միջոցով իրականացրած շրջանառությունների մինչեւ տասնապատիկը։ Բացի այդ, բիզնեսի ֆինանսական վերլուծության գործընթացը պարզեցված է եւ իրականացվում է արագ ու կարճ ժամկետներում։ Սա նշանակում է, որ կորպորատիվ հաճախորդները, հատկապես՝ փոքր եւ միջին բիզնեսի ընկերությունները, արագ վարկավորման համար երկար ժամանակ ծախսելու կարիք այլեւս չեն ունենա։
Ինչպես նաեւ, ընկերությունը հնարավորություն կունենա ընտրել վարկի/օվերդրաֆտի արժույթը՝ ՀՀ դրամ կամ ԱՄՆ դոլար։ Բիզնես վարկը/օվերդրաֆտը հնարավոր է մարել մինչեւ 60 ամիս ժամկետում՝ առանց տրամադրման միջնորդավճարի, իսկ օվերդրաֆտի դեպքում կարող է տրամադրվել նաեւ 45 օր տոկոսագումարների մարման արտոնյալ ժամանակահատված։ Մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ։

10.12.2024 | 17:16 Главная страница / Новости /
IDBank подготовил для бизнеса еще одну важную и приятную новость. Для корпоративных клиентов теперь доступен новый продукт - бизнес-кредит/овердрафт IDMerch.
По сообщению банка, одна из ключевых особенностей IDMerch заключается в том, что кредит или овердрафт предоставляется на основе транзакций, проведенных через POS-терминалы и/или платежную систему Idram QR/online checkout.
Директор корпоративного бизнеса IDBank Тигран Мхитарян отметил, что команда долго и тщательно работала над созданием этого продукта, так как он открывает новые возможности для бизнеса.
«Кредитование IDMerch стало доступно для большего числа бизнесов. Благодаря этому продукту различные юридические лица и индивидуальные предприниматели смогут получить кредиты на более выгодных условиях и в кратчайшие сроки, что поспособствует развитию и стабилизации малого и среднего бизнеса».
Размер кредита/овердрафта может составлять до десятикратного оборота, выполненного через POS-терминалы и/или платежные системы Idram QR/online checkout. Кроме того, процесс финансового анализа бизнеса упрощен и проводится быстро и в короткие сроки. Это означает, что корпоративные клиенты, особенно компании малого и среднего бизнеса, больше не будут тратить много времени на получение кредитования.
Кроме того, компания также может выбрать валюту кредита: армянские драмы или доллары США. Кредит/овердрафт можно погасить в течение до 60 месяцев без комиссии за оформление, а в случае овердрафта может быть предоставлен льготный период для погашения процентов в течение 45 дней. С подробностями можно ознакомиться здесь.