Մի դրամի ուժը՝ Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամին
Իդրամն ու IDBank-ը ամփոփում են «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության նոյեմբեր ամսվա ծրագիրը։ Նոյեմբերի ընթացքում հաճախորդների բոլոր վճարումների արդյունքում կուտակված 3.588.848 դրամը կփոխանցվի Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների համար Սյունիքում ջերմոցների կառուցման ծրագրին։
Իդրամն ու IDBank-ը հայտարարել են նաեւ 2023-ի դեկտեմբեր ամսվա ծրագրի շահառուի անունը․ «Մի դրամի ուժը» այս անգամ կուղղվի Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամին։
«Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամը ստեղծման առաջին իսկ պահից եղել է մեր ուշադրության կենտրոնում, եւ առաջին իսկ հնարավորության դեպքում փորձել ենք մեր աջակցությունը ցուցաբերել մեզ համար առանցքային այս ուղղությանը, իսկ այս անգամ հիմնադրամի նոր մշակված ծրագրին ենք աջակցելու, որն ուղղված է արցախից տեղահանված փոքրիկներին դեղորայքով ապահովելուն», - ասել է բանկի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթեւիկ Վարդեւանյանը:
Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամի կողմից նախաձեռնվել է մի ծրագիր, որի շրջանակում Արցախից բռնի տեղահանված ու ՀՀ-ում բնակվող քրոնիկ շնչառական, իմունային համակարգի, ռեւմատոլոգիական, նյարդաբանական, էնդոկրին համակարգի եւ այլ խնդիրներ ունեցող մինչեւ 200 երեխայի տրամադրվելու է կենսական նշանակության դեղորայք:
Հիմնադրամի տնօրեն Արմեն Մարտիրոսյանի խոսքով՝ այդ դեղորայքի մի մասը գրանցված չէ Հայաստանում եւ/կամ թանկարժեք է, որի պատճառով էլ անհասանելի է հիվանդ երեխաների ծնողների համար:
«Մեր հիմնադրամի լավ բարեկամ IDBank-ի ու Idram-ի «Մի դրամի ուժը» ծրագրի շրջանակում տրամադրված գումարն ուղղվելու է այս ծրագրի մի մասի իրագործմանը, որը հնարավորություն է տալու տասնյակ երեխաների ստանալ իրենց առողջության համար չափազանց կարեւոր դեղորայքը: Մեզ համար մեծ պատիվ է արդեն 3-րդ անգամ լինել «Մի դրամի ուժի» շահառու, ինչպես նաեւ՝ երկրորդ տարին անընդմեջ դեկտեմբեր ամսվա ընթացքում: Ամանորին ընդառաջ սա մեր շահառու երեխաների համար տոնական մեծ ու կարեւոր նվեր է, քանի որ նրանց երազանքը սովորաբար մեկն է լինում՝ հնարավորինս շուտ առողջանալ ու վայելել իրենց անհոգ մանկությունը: «Մի դրամի ուժ»-ը շարունակում է հրաշքներ գործել», - ասել է Արմեն Մարտիրոսյանը:
«Դեկտեմբերին, վստահաբար, բոլորս նվերներ ենք փնտրում մեր ամենասիրելի ու մտերիմ մարդկանց համար՝ նրանց ուրախ ակնթարթներ պարգեւելու, ամանորյա հրաշքի զգացումը նվիրելու համար։ Այս դեկտեմբերին դարձե՛ք նաեւ մեր կրտսեր բարեկամների «Ձմեռ Պապը», նվիրե՛ք նրանց լիարժեք առողջ ու երջանիկ կյանք ապրելու հնարավորություն։
Կատարե՛ք Ձեր բոլոր վճարումները Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am հարթակով, ընկերությունների տերմինալներով, ինչպես նաեւ Idram Junior առաջին մանկական ֆինանսական հավելվածով եւ դարձե՛ք բարի կամքի դեսպան առանց գեթ մեկ լրացուցիչ դրամ ծախսելու»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Сила одного драма - в Фонд здоровья детей Армении
Idram и IDBank подводят итоги ноябрьской программы инициативы «Сила одного драма». Накопленная в результате платежей клиентов в ноябре сумма в размере 3.588.848 драмов будет переведена проекту создания теплиц в Сюнике для наших соотечественников, вынужденно переселенных из Арцаха.
Idram и IDBank также объявили имя бенефициара программы последнего месяца текущего года. На этот раз «Сила одного драма» будет направлена в Фонд здоровья детей Армении.
По словам, фонд уже стал постоянным партнером и другом. «Фонд здоровья детей Армении был в центре нашего внимания с самого первого момента его создания, и при первой возможности мы постарались поддержать это ключевое для нас направление, и на этот раз мы поддержим недавно разработанную программу фонда, целью которого является обеспечение лекарствами детей, вынужденно переселенных из Арцаха», - сказала руководитель отдела по коммуникациям банка Татевик Вардеванян.
Фонд здоровья детей Армении инициировал программу, в рамках которой до 200 детей, вынужденно переселенных из Арцаха и проживающих в Армении с хроническими проблемами органов дыхания, иммунной системы, ревматологических, неврологических, эндокринной системы и другими проблемами, будут обеспечены жизненно важными лекарствами.
По словам директора фонда Армена Мартиросяна, некоторые из этих лекарств не зарегистрированы в Армении и/или стоят дорого, поэтому недоступны родителям больных детей.
«Сумма, предоставленная нашими добрыми друзьями IDBank-ом и Idram-ом в рамках программы «Сила одного драма», будет направлена на реализацию части этой программы, которая позволит десяткам детей получить лекарство, чрезвычайно важное для их здоровья. Для нас большая честь стать бенефициаром «Силы одного драма» в третий раз, а также второй год подряд - в декабре. В преддверии Нового года это отличный праздничный подарок для наших детей-бенефициаров, ведь их мечта обычно об одном: как можно скорее выздороветь и насладиться беззаботным детством. «Сила одного драма» продолжает творить чудеса. Спасибо за большое доверие», - сказал Армен Мартиросян.
«В декабре, наверняка, все мы ищем подарки для самых любимых и близких нам людей, чтобы подарить им счастливые мгновения, ощущение новогоднего чуда. В этом декабре станьте «Дедом Морозом» наших юных друзей, подарите им возможность жить полноценной здоровой и счастливой жизнью.
Совершайте все платежи с помощью приложения Idram&IDBank, платформы IDBanking.am, терминалов компании, а также первого детского финансового приложения Idram Junior и станьте послом доброй воли, не тратя ни одного драма.