Henderson-ի հասույթն աճել է 32%-ով
Henderson ընկերության հասույթը 2023 թվականի առաջին կիսամյակում կազմել է 7 միլիարդ ռուբլի՝ տարեկան կտրվածքով աճելով 32 %-ով։
«Օնլայն հասույթի մասնաբաժինը կայուն աճ է ցույց տալիս եւ 2023 թվականի առաջին կիսամյակի վերջում հասել է 17,1 %-ի՝ 2022 թվականի վերջի 16,6 %-ի դիմաց», - ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ, որը մեջբերում է ՏԱՍՍ-ը։
Ինչպես նշել է Henderson-ի հիմնադիր և նախագահ Ռուբեն Հարությունյանը, դրական արդյունքները ձեռք են բերվել «գնումների բարելավված պայմանների եւ գործառնական արդյունավետության բարձրացման շնորհիվ»։
2023թ. հունիսի 30-ի դրությամբ Henderson-ն ուներ 159 սրահ Ռուսաստանում եւ 2-ը՝ Հայաստանում։
Henderson ապրանքանիշի սրահների ընդհանուր մակերեսը կազմում է 42,8 հազար քառակուսի մետր՝ նախորդ տարվա համեմատ աճելով 10%-ով։

Выручка Henderson выросла на 32%
Выручка компании Henderson в первом полугодии 2023 года составила 7 млрд рублей, увеличившись на 32% в годовом выражении.
«Доля онлайн-выручки демонстрирует устойчивый рост и на конец первого полугодия 2023 года достигла 17,1% по сравнению с 16,6% по итогам 2022 года», - говорится в сообщении компании, которое цитирует ТАСС.
Как отметил основатель и президент Henderson Рубен Арутюнян, показатели достигнуты «благодаря улучшению закупочных условий и росту операционной эффективности».
По состоянию на 30 июня у Henderson работало 159 салонов в России и 2 салона в Армении. Общая торговая площадь салонов под брендом Henderson составила 42,8 тыс. кв. м, увеличившись по сравнению с прошлым годом на 10%.