Միշուստինը մեկնաբանել է Վերին Լարսի անցակետի ընդլայնումը
Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը շնորհակալություն է հայտնել ՌԴ տրանսպորտի նախարարությանը, Դաշնային մաքսային ծառայությանը (ԴՄԾ) եւ այլ գերատեսչություններին՝ Վրաստանի հետ սահմանին գտնվող Վերին Լարսի անցակետի թողունակությունը մեծացնելու համար։
«Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը խնդրել էր այդ մասին։ Մենք Սոչիում նրան տվել էինք համապատասխան խոստումներ, որոնք անշեղ կատարել ենք»,- ասել է Ռուսաստանի վարչապետը։
Դաշնային մաքսային ծառայության ղեկավար Ռուսլան Դավիդովը պատմել է, թե ինչպես են ընթանում համատեղ աշխատանքները Վերին Լարսում.
«Հայ գործընկերները նույնպես օգնում են մեզ համակարգել աշխատանքը վրաց գործընկերների հետ, որոնց հետ, մասնավորապես, պայմանավորվում ենք, թե ինչպես մեքենաները միմյանց հանձնել հսկողության»։

Мишустин прокомментировал расширение КПП «Верхний Ларс»
Премьер-министр России Михаил Мишустин поблагодарил министерство транспорта, Федеральную таможенную службу (ФТС) и других ведомства за увеличение пропускной способности КПП «Верхний Ларс» на границе с Грузией.
Глава ФТС Руслан Давыдов на встрече с Мишустиным о том, как улучшают работу пунктов пропуска. По его словам, в местах, где затруднено движение, как в «Верхнем Ларсе», создают дополнительные площадки.
«Премьер Армении Никол Пашинян просил об этом. Мы в Сочи дали ему соответствующие обещания, которые были неукоснительно выполнены», - сказал
премьер-министр РФ.
Руслан Давыдов рассказал о том, как идет совместная работа на «Верхнем Ларсе»:
«Армянские коллеги тоже помогают нам координировать работу с грузинскими партнерами, с которыми мы, в частности, договариваемся, как подавать машины друг другу на контроль».