«Global Finance» հեղինակավոր ամսագիրը հրապարակել է աշխարհի ամենահուսալի բանկերի ամենամյա վարկանշային աղյուսակը: Ամերիաբանկը երկրորդ տարին անընդմեջ արժանացել է Հայաստանում «Տարվա ամենահուսալի բանկ» հեղինակավոր մրցանակին:Ամերիաբանկի Տնօրինության նախագահ - գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը նշել է, որ իրենց համար մեծ պատիվ է «Global Finance» ամսագրի կողմից հերթական անգամ ճանաչվել Հայաստանի ամենահուսալի բանկը: «Այս մրցանակը վերահաստատում է Հայաստանում Ամերիաբանկի հանդեպ ձեւավորված վստահությունն ու համբավը: Այս ճանաչումը մեզ համար մոտիվացնող է, միաժամանակ պարտավորեցնող, որպեսզի պահպանենք մեր որդեգրած բարձր չափանիշները եւ մեր հաճախորդների համար մշտապես ապահովենք հուսալի եւ անվտանգ բանկային փորձառություն»,- ասել է նա:Բանկից հայտնել են, որ միջազգային ֆինանսական ոլորտում մասնագիտացած «Global Finance» հեղինակավոր ամսագրի կողմից այս տարի Ամերիաբանկն արդեն իսկ արժանացել է մի շարք, այդ թվում` «Հայաստանի լավագույն բանկ» մրցանակին: 19.08.2022 | 17:43 Ամերիաբանկն արժանացել է «Global Finance» ամսագրի մրցանակին «Global Finance» ամսագրի կողմից հրապարակվող աշխարհի ամենահուսալի բանկերի ամենամյա ցանկն ավելի քան երեսուն տարի հանդիսանում է ֆինանսական ոլորտի գործընկերների հուսալիության ճանաչված եւ վստահելի չափանիշ: Հաղթողներն ընտրվել են Moody's, Standard & Poor's եւ Fitch գործակալությունների կողմից աշխարհի 1000 ամենախոշոր բանկերին տրված արտարժութային երկարաժամկետ վարկանիշների վերլուծության եւ գնահատումների հիման վրա: «Տարվա ամենահուսալի բանկ» ճանաչված բանկերի ամբողջական ցանկն` այստեղ: Tweet Դիտում՝ 42308

Журнал Global Finance опубликовал ежегодный рейтинг самых надежных банков мира. Второй год подряд Америабанк удостаивается престижной награды «Самый надежный банк года» в Армении.Председатель Директората - генеральный директор Америабанка Артак Анесян отметил, что «для нас большая честь снова удостоиться звания самого надежного банка Армении от журнала «Global Finance». «Эта награда в очередной раз укрепляет доверие к Америабанку и его репутацию на финансовом рынке Армении. Звание самого надежного банка воодушевляет и в то же время накладывает на нас ответственность поддерживать высокие стандарты, и мы будем и дальше стремиться обеспечивать нашим клиентам надежное и безопасное осуществление банковских операций», - сказал он. Из банка сообщили, что в этом году Америабанк уже удостоился ряда наград, в том числе, звания «Лучший банк Армении» от авторитетного журнала Global Finance, специализирующегося на международном финансовом секторе. 19.08.2022 | 17:43 Журнал «Global Finance» объявил победителей в номинациях «Лучший цифровой банк мира для потребителей 2022» Ежегодный рейтинг самых надежных банков мира «Global Finance» является признанным стандартом надежности финансовых контрагентов на протяжении более 30 лет. Победители были выбраны путем анализа и оценки долгосрочных валютных рейтингов 1000 крупнейших банков мира, присваиваемых агентствами Moody’s, Standard & Poor’s и Fitch. Полный список банков, признанных самыми надежными банками года, доступен здесь. Tweet Просмотры 42309