Microsoft-ը Պետեկամուտների կոմիտեում կներդնի ֆինանսական հաշվետվություններն էլեկտրոնային ներկայացման համակարգը
31.10.2008 | 17:10 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան /Մեդիամաքս/. Microsoft-ը Հայաստանի պետական եկամուտների կոմիտեում կներդնի ֆինանսական հաշվետվությունների էլեկտրոնային ներկայացման համակարգը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին այսօր հուշագիր են ստորագրել Հայաստանում Microsoft-ի ներկայացուցիչ Գրիգոր Բարսեղյանը եւ Հայաստանի պետական եկամուտների կոմիտեի ներքին մոնիտորինգի եւ հսկողության վարչության պետ Ռուբեն Քոչարյանը:
Ռուբեն Քոչարյանի խոսքերով, էլեկտրոնային եղանակով հարկային հաշվետվությունների ներկայացումը հարկային վարչարարության բարելավման միջոցառումների մի մասն է:
Գրիգոր Բարսեղյանը տեղեկացրել է, որ համակարգի փորձնական տարբերակը կներդրվի նախ Երեւանում, ապա, հաջող փորձարկումից հետո` ողջ Հայաստանում:

Microsoft внедрит в Комитете по государственным доходам Армении систему электронного предоставления финансовых отчетностей
31.10.2008 | 17:10 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван /Медиамакс/. Компания Microsoft внедрит в Комитете по государственным доходам Армении систему электронного предоставления финансовых отчетностей.
Как сообщает агентство Медиамакс, меморандум об этом подписали сегодня руководитель представительства Microsoft в Армении Григор Барсегян и начальник управления внутреннего мониторинга и контроля Комитета по государственным доходам Армении Рубен Кочарян.
По словам Рубена Кочаряна, система предоставления налоговых отчетностей электронным способом является частью мероприятий по улучшению налогового администрирования.
Григор Барсегян сообщил, что пилотная версия системы будет внедрена сначала в Ереване, а затем, при удачном тестировании, по всей Армении.