Ներկրողները եւ իշխանությունը տարբեր գնահատականներ են տալիս Հայաստանում վառելիքի հնարավոր ճգնաժամին
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հայաստանի եւ Վրաստանի նավահանգստների միջեւ երկարատեւ ##երկաթուղային հաղորդակցության դադարի հետեւանքով Հայաստանում կարող է ի հայտ գալ վառելիքի սուր ճգնաժամ, ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին այսօր հայտնել է “ՄԻԿԱ” կորպորացիայի գործադիր տնօրեն Էդմոնդ Ասիրյանը: Միաժամանակ, ըստ Ասիրյանի, վառելիքի թանկացում երկում չի սպասվում:
Հայաստանի վարչապետի խորհրդական Գագիկ Մարտիրոսյանը հերքել է վառելանյութի ճգնաժամի հնարավորությունը, նշելով, որ Հայաստանն ունի վառելիքի անհրաժեշտ պաշարներ:
Այսօր տրասպորտի եւ կապի նախարարության մամուլի քարտուղար Սուսաննա Տոնոյանը հայտնել է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին, որ ներկայումս Վրաստանի տարածքում է գտնվում Հայաստանի համար նախատեսված վառելիքի 10 վագոն: Բացի այդ, Բաթումիում պահեստավորված է 1600 տոննա բենզին, որը եւս պետք է տեղափոխվի Հայաստան:

Импортеры и власти по-разному оценивают вероятность топливного кризиса в Армении
Ереван /Медиамакс/. В результате длительного прекращения железнодорожного## сообщения между Арменией и портами Грузии, в Армении может возникнуть острый дефицит топлива, заявил сегодня Медиамакс исполнительный директор корпорации «МИКА» Эдмонд Асирян. При этом, по его словам, повышения цен на топливо в стране не ожидается.
Советник премьер-министра Армении Гагик Мартиросян опроверг возможность топливного дефицита, отметив, что Армения обладает необходимыми запасами топлива.
Пресс-секретарь министерства транспорта и связи Армении Сусанна Тоноян сообщила сегодня Медиамакс, что в настоящее время на территории Грузии находятся 10 вагонов с топливом для Армении. Кроме того, в хранилищах Батуми находится 1600 тонн бензина, ожидающих отправки в Армению.