IDBank-ն ամփոփում է IDream կրթական ծրագրի հերթական փուլը
IDBank-ն ամփոփում է IDream կրթական նախագծի հերթական փուլը. ծրագրի ավարտին հանդիսավոր միջոցառման ժամանակ մասնակիցները ստացան հավաստագրեր։
Բանկի կրթական ծրագիրն արդեն տարիներ շարունակ հնարավորություն է տալիս երիտասարդ սկսնակ մասնագետներին ձեռք բերել գործնական եւ տեսական անհրաժեշտ գիտելիքներ՝ բանկային ոլորտում իրենց կարիերան սկսելու համար։ Նախագծի դրական կողմերից մեկն էլ այն է, որ լավագույն մասնակիցները հնարավորություն են ստանում անմիջապես աշխատանքի անցնել IDBank-ում՝ իրենց կարիերան սկսելով կայացած եւ ուժեղ թիմում։
Ուսանողակենտրոն ծրագրի շնորհիվ մասնակիցները ծանոթանում են բանկային ոլորտի աշխատակցին անհրաժեշտ գիտելիքներին՝ զարգացնելով կենսական հմտություններ պրոդուկտների վաճառքի եւ հաճախորդների սպասարկման գործում։
IDBank-ի ՄԿԿ տնօրեն Մարիանա Էդիլյանի խոսքով՝ IDream ծրագիրը գերազանց հնարավորություն է ուսանողների համար՝ կատարելու առաջին էական քայլերն իրենց մասնագիտական ոլորտում։ Այս անգամ IDream-ի դասընթացները ներառում էին տեսական այնպիսի փուլեր, որոնք ընդհանուր պատկերացում են տալիս ոչ միայն բուն բանկային գործի, այլեւ ընդհանուր գործարար միջավայրի մասին: Ի դեպ՝ այս պահին IDream-ի մասնակից ուսանողներից մի քանիսին մենք արդեն աշխատանքի առաջարկ ենք արել. հատկանշական է, որ անգամ այն ուսանողները, որոնք աշխատանքի են անցնում գլխամասում, նույնպես անցել են սպասարկման ոլորտի՝ մասնաճյուղի, զանգերի կենտրոնի դասընթացները. արդյունքում նրանք ավելի լիարժեք պատկերացում են ստանում հաճախորդների պահանջների, նրանց հետ շփման նրբությունների մասին, ինչը, վստահաբար, հետագայում հիմք կհանդիսանա մասնագիտական կայուն աճի:
Նախագծի մասնակիցներից Վիրաբը նշում է, որ տեսական ու գործնական դասընթացների համադրությամբ ծրագիրը շատ արդյունավետ էր․ «Ստանալով բազային գիտելիքներ բանկի ընդհանուր կառուցվածքի եւ գործունեության մասին՝ մենք միանգամից կարողանում էինք ամրապնդել այդ գիտելիքները մասնաճյուղերում։ Կարծում եմ, որ ուսուցման նման ձեւաչափը պետք է կիրառվի բոլոր կրթական հաստատություններում»,- ասել է Վիրաբը եւ շեշտել՝ IDream ծրագրից իր սպասելիքներն ավելի քան արդարացված են․ այն հնարավորություն է տալիս ոչ միայն երազել, այլ նաեւ դարձնել երազանքդ իրականություն եւ միանալու IDBank-ի թիմին։
Նախագիծը հաջողությամբ ավարտած ուսանողներից մեկն էլ Էլեն Աղաջանյանն է, ում կարծիքով՝ IDream-ն իսկապես կարեւոր ու անփոխարինելի փուլ է բանկային ոլորտի սկսնակ մասնագետների կյանքում։ «Հասկանալի է, որ բուհերի շրջանավարտները եւ վերջին կուրսերի ուսանողները հաճախ են բախվում աշխատանքային փորձի բացակայության պատճառով աշխատանք չգտնելու խնդրին։ Սա գերազանց հնարավորություն է նորավարտ մասնագետներին կրթելու, աջակցելու եւ աշխատանքով ապահովելու հարցում: Ինձ համար եւս սա հրաշալի հնարավորություն էր, քանի որ արդեն հանդիսանում եմ IDBank-ի աշխատակից, այսինքն սկսում եմ իմ կարիերան, որը, հուսով եմ, խոստումնալից կլինի»,- ասել է Էլենը:
Բանկում հայտարարել են ուսանողական IDream ծրագրի հերթական փուլի մասին. հետաքրքրված ուսանողները կարող են ուղարկել իրենց դիմումները: Դասընթացների ավարտից հետո լավագույն մասնակիցները կմիանան IDBank-ի թիմին՝ հնարավորություն ստանալով աշխատել ոլորտի առաջատար մասնագետների հետ։

IDBank подводит итоги очередного этапа образовательной программы IDream
IDBank подводит итоги очередного этапа образовательного проекта IDream. По окончании программы в ходе торжественного мероприятия участники получили сертификаты.
Образовательная программа банка на протяжении многих лет позволяет начинающим молодым специалистам получить необходимые практические и теоретические знания для начала своей карьеры в банковской сфере. Одной из особенностей проекта является возможность учащихся сразу приступить к работе в IDBank-е, начав свою карьеру в сильной и состоявшейся команде.
Благодаря студенческой программе участники получают знания, необходимые банковскому работнику, развивая необходимые навыки в сфере продаж и обслуживания клиентов.
По словам Марианы Эдилян, директора по управлению человеческим капиталом IDBank-а, программа IDream - это отличная возможность для студентов сделать первые важные шаги в профессиональной сфере. «На этот раз курсы IDream включали теоретические этапы, которые дают представление не только о самом банковском деле, но и о бизнес-среде в целом. Кстати, на данный момент мы уже предложили работу некоторым студентам, участвующим в IDream. Примечательно, что даже студенты, которые будут работать в головном офисе, также прошли курсы в сфере обслуживания - в филиалах, колл-центре, в результате чего они получили полноценное представление о требованиях клиентов, нюансах общения с ними, что, несомненно, станет основой для устойчивого профессионального роста в будущем»,- сказала Мариана Эдилян.
По словам одного из участников проекта, Вираба, программа эффективно сочетала теоретические и практические курсы. «Получив базовые знания об общей структуре и деятельности Банка, мы смогли сразу закрепить эти знания в филиалах. Я думаю, что такой стандарт образования должен применяться во всех учебных заведениях»,- сказал Вираб и подчеркнул, что программа IDream позволяет не только мечтать, но и воплощать свою мечту в реальность, присоединившись к команде IDBank-а.
Элен Агаджанян, одна из успешно завершивших проект студентов, считает, что IDream - действительно важная и незаменимая часть в жизни новичков в банковской сфере. «Понятно, что выпускники вузов и студенты последних курсов часто сталкиваются с проблемой трудоустройства из-за отсутствия опыта работы. Для меня это была отличная возможность, так как я уже являюсь сотрудником IDBank-а и начинаю свою карьеру, которая, надеюсь, будет перспективной»,- сказала Элен.
Банк объявил о следующем этапе студенческой программы IDream. Заинтересованные студенты могут подать свои заявки. По завершении программы лучшие участники присоединятся к команде IDBank-а, получив возможность работать с ведущими специалистами в банковской сфере.