Brent տեսակի նավթի գինը մինչեւ 2022թ․ հունիսի վերջ կարող է հասնել $120-ի մեկ բարելի դիմաց։ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Bloomberg-ը գործակալությունը՝ վկայակոչելով Bank of America-ի փորձագետների կանխատեսումը։Բանկի վերլուծաբանները կարծում են, որ ներկայիս էներգետիկ ճգնաժամը, որն աշխարհում էներգակիրների գների աճի պատճառ է դարձել, անխուսափելիորեն կհանգեցնի նավթի ֆյուչերսային պայմանագրերի թանկացմանը։ Այս կարծիքը, մասնավորապես, կիսում է Bank of America-ի վերլուծաբան Ֆրանցիսկո Բլենչը։ 21.06.2021 | 17:00 Bank of America-ն նավթի գնի մինչեւ $100 թանկացման 6 պատճառ է բերում Մի շարք փորձագետներ նշում են, որ նավթի գներն արագորեն մոտենում են $100-ին մեկ բարելի դիմաց՝ առաջարկի նկատմամբ պահանջարկի ընդգծված գերազանցման եւ էներգիայի այլընտրանքային աղբյուրների զարգացման մեջ ներդրումների նվազման ֆոնին։ Եվ այս վերընթաց միտումը տեսանելի ապագայում ավելի ու ավելի հստակ կդրսեւորվի, կարծում են փորձագետները։ Tweet Դիտում՝ 3440

Цена на нефть марки Brent может возрасти к концу июня 2022 года до $120 за баррель.Как передает ТАСС, об этом со ссылкой на прогноз экспертов Bank of America сообщило агентство Bloomberg.Аналитики банка считают, что нынешний энергетический кризис, вызвавший рост цен на энергоносители в мире, неизбежно повлечет за собой и удорожание фьючерсных контрактов на нефть. Такого мнения, в частности, придерживается аналитик Bank of America Франциско Блэнч. 21.06.2021 | 17:00 Bank of America приводит 6 причин для подорожания нефти до $100 Ряд экспертов указывает на то, что цены на нефть быстро приближаются к отметке $100 за баррель на фоне обозначившегося превышения спроса над предложением и снижения инвестиций в развитие альтернативных источников энергии. И эта тенденция к росту, полагают они, будет проявляться все более отчетливо в обозримом будущем. Tweet Просмотры 3412