Apple-ը մտադիր է $430 մլրդ ներդնել եւ ստեղծել 20 հազ. նոր աշխատատեղ
Apple-ը նախատեսում է առաջիկա հինգ տարում ավելի քան $430 մլրդ ներդնել ամերիկյան բիզնեսում եւ ստեղծել 20 հազ. նոր աշխատատեղ ամբողջ երկրում, հաղորդում է Prime գործակալությունը:
«Վերջին երեք տարիներին Apple-ի ներդրումը Միացյալ Նահանգներում շատ ավելի է գերազանցել ընկերության նախնական հնգամյա նպատակը՝ $350 միլիարդը, որը սահմանվել էր 2018 թվականին: Առաջիկա հինգ տարիների համար Apple-ը 20%-ով բարձրացնում է իր պարտավորությունների մակարդակը՝ աջակցելով ամերիկյան նորարարություններին եւ տնտեսությանն յուրաքանչյուր նահանգում: Ներդրումները ներառում են տասնյակ միլիարդավոր դոլարներ նոր սերնդի միկրոսխեմաների մշակման եւ ԱՄՆ 9-ը նահանգներում 5G նորարարության համար»,- ասված է ընկերության հայտարարության մեջ:
Apple-ի նոր ներդրումները ԱՄՆ-ում ներառում են ուղղակի ծախսեր՝ կապված ամերիկյան մատակարարների հետ, ներդրումներ տվյալների մշակման կենտրոններում, կապիտալ ներդրումներ ԱՄՆ-ում եւ այլ ներքին ծախսեր, ներառյալ՝ Apple TV+ նախագծերը 20 նահանգներում եւ հազարավոր աշխատատեղերի ստեղծում:
«Apple-ը մտադիր է իրագործել դեռեւս 2018-ին իր առջեւ դրված նպատակը՝ մինչեւ 2023 թվականը ԱՄՆ-ում ստեղծել 20 հազ. նոր աշխատատեղ: Այսօրվա նոր պարտավորությամբ Apple-ը նպատակ ունի առաջիկա հինգ տարիների ընթացքում ստեղծել 20 հազ. լրացուցիչ աշխատատեղ երկրի բոլոր նահանգներում»,- նշել է ընկերությունը:

Apple планирует инвестировать $430 млрд и создать 20 тыс. новых рабочих мест
Apple планирует в ближайшие пять лет инвестировать в американский бизнес более $430 млрд и создать 20 тыс. новых рабочих мест по всей стране, передает агентство «Прайм».
«За последние три года вклад Apple в США значительно превысил первоначальную пятилетнюю цель компании в $350 миллиардов, установленную в 2018 году. Теперь Apple повышает уровень своих обязательств на 20% на следующие пять лет, поддерживая американские инновации и экономику в каждом штате. Инвестиции включают десятки миллиардов долларов на разработку микросхем нового поколения и инновации 5G в девяти штатах США»,- отмечается в сообщении компании.
Новые инвестиции Apple в США включают прямые расходы, связанные с американскими поставщиками, инвестиции в центры обработки данных, капитальные вложения в США и другие внутренние расходы, включая проекты Apple TV+ в 20-и штатах и создание тысяч рабочих мест.
«Apple идет к достижению своей цели, поставленной в 2018 году, по созданию 20 тыс. новых рабочих мест в США к 2023 году. С сегодняшним новым обязательством Apple ставит цель создать 20 тыс. дополнительных рабочих мест в штатах по всей стране в течение следующих пяти лет»,- пишет компания.