ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի 70-րդ մասնաճյուղը բացվել է Ագարակ քաղաքում
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը Սյունիքի մարզի Ագարակ քաղաքում բացել է «Ագարակ» մասնաճյուղը: Այն գտնվում է Պղնձամոլիբդենային կոմբինատի շենքում՝ Գ. Նժդեհ 7 հասցեում, քաղաքի հրապարակում:
«Ագարակ»-ը բանկի 70-րդ մասնաճյուղն է:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի նոր մասնաճյուղի հարմարավետ վայրում գտնվելու շնորհիվ՝ բանկի հաճախորդները՝ Պղնձամոլիբդենային կոմբինատի աշխատակիցներն ու Ագարակ քաղաքի բնակիչները, կարող են օգտվել բանկի կողմից մատուցվող ծառայությունների եւ ապրանքների ամբողջական տեսականուց.
- ավանդների եւ վարկերի ձեւակերպում,
- հաշվի համալրում,
- դրամական փոխանցումներ,
- կոմունալ վճարումներ,
- բանկի աշխատակիցների խորհրդատվություններ եւ այլն:
Նոր, ժամանակակից մասնաճյուղը թույլ կտա հաճախորդներին իրականացնել կանխիկացման գործարքներ, ավանդների ու բանկային/քարտային հաշիվների համալրում: Մասնաճյուղը ունի նաեւ cash-in բանկոմատ ու վճարային տերմինալ, որոնք հաճախորդներին վարկի մարման, հաշիվների ու ավանդների համալրման, ինչպես նաեւ կոմունալ վճարումների եւ այլ ծառայությունների հնարավորություն կտան 24/7 ռեժիմով «Ագարակ» մասնաճյուղի ինքնասպասարկման տարածքում»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Մասնաճյուղը կգործի երկուշաբթիից ուրբաթ՝ ժամը 09:15-17:30-ը:
Բանկում ընդգծել են, որ «Ագարակ» մասնաճյուղի բացումը տեղի է ունեցել տոնական մթնոլորտում: Բանկի հյուրերի եւ հաճախորդների ներկայությամբ Մանրածախ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Սոֆիա Մաճկալյանն ու Մեղրիի համայնքապետ Մխիթար Զաքարյանը կտրել են նոր մասնաճյուղի ժապավենը:

В Агараке открылся 70-й филиал Банка ВТБ (Армения)
Банк ВТБ (Армения) открыл филиал «Агарак» в городе Агарак Сюникской области. Филиал расположен в здании Медно-молибденового комбината по адресу улица Г. Нжде 7  на площади города.
«Агарак» является 70-м филиалом банка.
«Благодаря удобному расположению клиенты банка – сотрудники комбината и жители города Агарак - смогут воспользоваться всем спектром услуг и продуктов, предоставляемых Банком ВТБ (Армения):
- оформление депозитных и кредитных продуктов,
- пополнение счета,
- осуществление денежных переводов,
- оплата коммунальных платежей,
- консультации сотрудников банка и т.п.
Новый современный филиал позволит клиентам осуществлять транзакции по снятию наличных и пополнению банковских/карточных счетов, депозитов. Также в филиале установлены банкомат (cash-in) и платежный терминал, что предоставит клиентам возможность осуществлять погашение кредитов, пополнение счетов и депозитов и оплату коммунальных и иных услуг в режиме 24/7 в зоне самообслуживания банка»,- говорится в сообщении.
Филиал будет работать с понедельника по пятницу с 09:15-17:30.
В банке подчеркнули, что открытие филиала «Агарак» прошло в торжественной обстановке. Директор Департамента развития розничного бизнеса Софья Мачкалян и руководитель Мегринской общины Мхитар Закарян в присутствии гостей и клиентов банка перерезали ленту нового филиала.