ԵԿԳ-ն ներկայացրեց իր արտադրանքը Մեծ Բրիտանիայի Լորդերի պալատում
Երեւան, 25 մայիսի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. Լոնդոնում Հայաստանի դեսպանությունը, Երեւանի Կոնյակի Գործարանի /ԵԿԳ/ հետ համագործակցությամբ, Միացյալ Թագավորության Լորդերի պալատի սրահներից մեկում կազմակերպեց հայկական կոնյակի շնորհանդես:
ՀՀ ԱԳ մամլո ծառայությունից ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնեցին, որ մայիսի 23-ին անցկացված շնորհանդեսը նպատակ ուներ ներկայացնել ԵԿԳ արտադրանքը բրիտանական սպառողին, ինչպես նաեւ գործնական կապեր հաստատել ԵԿԳ գործարանի ներկայացուցիչների եւ բրիտանական գործարար շրջանակների միջեւ:
Շնորհանդեսին ներկա էին Միացյալ Թագավորության խորհրդարանի անդամներ, կառավարական գերատեսչությունների եւ գործարար շրջանակների ներկայացուցիչներ, Լոնդոնում հավատարմագրված դիվանագետներ, ԵԿԳ պատվիրակությունը` նախագահ եւ գլխավոր տնօրեն Էրվե Քարոֆի գլխավորությամբ, ՀՀ դեսպան Վահե Գաբրիելյանը:

Ереванский коньячный завод презентовал свою продукцию в Палате лордов Великобритании
Ереван, 25 мая /Медиамакс/. Посольство Армении в Великобритании в сотрудничестве с Ереванским коньячным заводом /ЕКЗ/ провело презентацию армянского коньяке в одном из залов Палаты лордов.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе МИД Армении, целью презентации, состоявшейся 23 мая, было представление армянского коньяка британским потребителям и установление деловых контактов между предствителями ЕКЗ и британских деловых кругов.
На презентации присутствовали члены парламента, представители правительственных и деловых кругов Великобритании, аккредитованные в Лондоне дипломаты.
В презентации приняли участие посол Армении в Великобритании Ваге Габриелян, делегация ЕКЗ во главе с президентом и генеральным директором завода Эрве Кароффом.