Իլոն Մասկը, ով վերջերս դարձել է Twitter ընկերության սեփականատեր, պատմել է համանուն սոցիալական ցանցում դրամական փոխանցումների գործառույթ գործարկելու հնարավորության մասին։Նախօրեին գովազդատուների հետ զրույցի ժամանակ նա հայտարարել է, որ, եթե օգտատերը վճարել է $8 սոցիալական ցանցում վերիֆիկացիայի եւ բաժանորդագրության համար, դա կնշանակի, որ նա «իրավազորված է հարթակի վճարային համակարգում»։«Այժմ մենք կարող ենք ասել. «Լավ, դուք ունեք որոշակի մնացորդ ձեր հաշվին, կցանկանա՞ք գումար ուղարկել ինչ-որ մեկին Twitter-ում»: Հնարավոր է, մենք նախապես գումար կդնենք հաշվի վրա եւ կասենք. «Ահա՝ $10 դոլար, դու կարող ես այն ուղարկել ցանկացած տեղ Twitter-ի սահմաններում»,- Մասկի խոսքերն է մեջբերում ՏԱՍՍ գործակալությունը՝ վկայակոչելով CNBC հեռուստաալիքը:Գործարարը հավելել է, որ օգտատերերը ցանկացած պահի կկարողանան «դուրս գալ համակարգից» եւ գումարը հանել սոցցանցում իրենց հաշվից, եթե կապել են իրենց օգտահաշիվը բանկային հաշվի հետ։Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 27-ին Մասկը ավարտել է $44 միլիարդով Twitter-ի ձեռքբերման գործարքը: ԱՄՆ Արժեթղթերի եւ բորսաների հանձնաժողովի տվյալների բազայում հոկտեմբերի 31-ին զետեղված փաստաթղթերի համաձայն՝ միլիարդատերը պատրաստվում է լուծարել ընկերության տնօրենների խորհուրդը։ Twitter-ը գնելուց անմիջապես հետո Մասկը հեռացրել էր ընկերության ղեկավարության մի շարք անդամների։ Ավելի ուշ Bloomberg-ը հայտնել էր, որ գործարարը նախատեսում է աշխատակազմը կրճատել գրեթե կիսով չափ։ 04.11.2022 | 14:45 Հիանալի կամ սարսափելի․ Բուտերինը երկու սցենար է կանխատեսում Twitter-ի համար Վերջերս Ethereum նախագծի համահիմնադիր Վիտալի Բուտերինը, ելույթ ունենալով Սինգապուրում ընթացող FinTech փառատոնում, հայտարարել էր, որ Twitter-ն Իլոն Մասկի կողմից ձեռք բերելուց հետո կարող է դառնալ «իսկապես հիանալի» կամ «իսկապես սարսափելի» սոցիալական ցանց։«Իլոնը շատ անկանխատեսելի խաղացող է: Նա կարող է Twitter-ը դարձնել իսկապես հիանալի կամ իսկապես սարսափելի, բայց նույնիսկ եթե Twitter-ը սարսափելի դառնա, դա այնքան էլ վատ չէ, քանի որ հնարավորություններ է բացում այլ մարդկանց համար՝ վերջինիս փոխարեն ինչ-որ բարձրագույն բան անելու»,- նշել էր Բուտերինը:«Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 64283

Илон Маск, недавно ставший владельцем компании Twitter, рассказал о возможности запуска в одноименной социальной сети функции перевода денег. Накануне во время разговора в голосовом чате с рекламодателями он заявил, что, если пользователь заплатил $8 за верификацию и подписку в социальной сети, это будет означать, что он «авторизован в платежной системе» платформы.«Теперь мы можем сказать: «Хорошо, у вас есть некий баланс на счету, хотите ли вы отправить деньги кому-то в Twitter?». Возможно, мы предварительно положим средства на счет и скажем: «Ну вот, 10 баксов, ты можешь отправить их куда хочешь в пределах Twitter»,- приводит слова Маска агентство ТАСС со ссылкой на телеканал CNBC.Предприниматель добавил, что пользователи смогут в любой момент «выйти из системы» и вывести деньги со счета в соцсети, если привязали свой аккаунт к банковскому счету.Напомним, что 27 октября Маск закрыл сделку на сумму в $44 млрд по покупке компании Twitter, владеющей одноименной соцсетью. Согласно документам, размещенным 31 октября в базе Комиссии по ценным бумагам и биржам США, миллиардер собирается распустить совет директоров компании. Сразу после покупки Twitter Маск уволил ряд членов руководства компании. Позже агентство Bloomberg сообщило, что предприниматель планирует сократить штат практически вдвое. 04.11.2022 | 14:45 Замечательный или ужасный։ Бутерин прогнозирует два сценария для Twitter Недавно соучредитель проекта Ethereum Виталий Бутерин, выступая на Cингапурском фестивале FinTech, заявил, что Twitter после приобретения Илоном Маском может стать «действительно замечательной» или «действительно ужасной» социальной сетью.«Илон - очень непредсказуемый игрок. Он мог бы сделать Twitter действительно замечательным или действительно ужасным, но даже если Twitter станет ужасным, то это не так уж и плохо, поскольку это откроет возможности для других людей сделать что-то великое ему на замену»,- отметил Бутерин.Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 64289