«Սեւ ուրբաթ»-ի օրվա ֆոնին PayPal վճարային հարթակն իր BNPL ծառայության (buy now, pay later, «գնիր հիմա, վճարիր հետո») միջոցով գրանցել է գնումների ծավալի գրեթե 400% աճ: Ինչպես հաղորդում է Bloomchain.ru-ն, այս մասին PayPal-ի ղեկավար Դեն Շուլմանը պատմել է CNBC-ի «Խելագար փողեր» (Mad Money) հաղորդաշարի եթերում։««Սեւ ուրբաթ»-ին BNPL մեր ծառայության միջոցով գնումների ծավալը նախորդ տարվա արդյունքների համեմատ աճել է գրեթե 400%-ով»,- ասել է վճարային հարթակի ղեկավարը՝ հավելելով, որ տոնի օրը PayPal-ը մշակել է մոտ 750 հազար գործարք:Դեն Շուլմանը նշել է, որ նոյեմբերին ընկերության օգտատերերը $1 միլիարդի գնումներ են կատարել իր BNPL ծառայության միջոցով։ Արդյունքը ռեկորդային էր PayPal-ի համար։ 08.09.2021 | 16:34 PayPal-ը $2,7 մլրդ կվճարի ապառիկի ոլորտում գործող ճապոնական ընկերության համար Սեպտեմբերին տեղեկացրել էինք, որ PayPal-ը պայմանավորվածություն էր ձեռք բերել գնելու BNPL ոլորտում ծառայություններ մատուցող ճապոնական Paidy ընկերությունը $2.7 միլիարդով: 2020 թվականին ընկերությունը գործարկել էր Ճապոնիայում առաջին ապառիկ ծրագիրը՝ 0%-ով:Paidy ծառայությունն ունի 6 միլիոն օգտատեր, ովքեր կարող են ապրանքը գնել ապառիկ՝ վճարումը բաժանելով երեք մասի: Հաճախորդները հնարավորություն ունեն մարել պարտքը խանութներում կամ բանկային փոխանցումների միջոցով: «Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 39820

В «Черную пятницу» рост объема покупок PayPal через BNPL-сервис составил 400%
Платежная платформа PayPal зафиксировала рост почти на 400% объема покупок через свой BNPL-сервис (buy now, pay later, «купи сейчас - плати потом») на фоне праздника распродаж «Черной пятницы».
Как сообщает Bloomchain.ru, об этом глава компании PayPal Дэн Шульман рассказал в ходе интервью передаче «Безумные деньги» на канале CNBC.
«Во время «Черной пятницы» объем покупок через наш BNPL-сервис вырос почти на 400%, в сравнении с результатами прошлого года»,- заявил глава платежной платформы, добавив, что в день праздника PayPal обработала около 750 тыс. транзакций.
Дэн Шульман отметил, что за ноябрь пользователи компании оформили покупки на $1 млрд через ее BNPL-сервис. Результат оказался рекордным для PayPal.
В сентябре этого года мы сообщали, что PayPal договорилась о покупке за $2.7 млрд базирующейся в Токио компании Paidy, предоставляющей услуги в области BNPL. В 2020 году компания запустила первый в Японии сервис рассрочки под 0%.
Paidy насчитывает 6 млн пользователей, которые могут приобрести товар в рассрочку, разбив платеж на три части. Погасить платеж клиенты могут в магазинах или с помощью банковских переводов.