Visa միջազգային վճարային համակարգը հայտարարել է, որ ձեռք է բերել ամերիկյան Plaid խումբը, որը կապում է ֆինտեխ ծառայություններ մատուցող ընկերություններին հաճախորդների բանկային հաշիվների հետ: Ինչպես գրում է «Վեդոմոստի»-ն, գործարքի գումարը կազմել է $5,3 մլրդ:«Այս ձեռքբերումն ընկերության էվոլյուցիայի վկայությունն է՝ վաճառողներին գնորդների հետ միավորելուց մինչեւ օգտատերերին թվային ֆինանսական ծառայություններին միացնելը»,- նշել է ընկերության գործադիր տնօրեն եւ տնօրենների խորհրդի նախագահ Էլա Քելին: Plaid-ն իրենից ներկայացնում է ագրեգատոր, որը սպասարկում է Mint եւ Acorns հավելվածները՝ նախատեսված ֆինանսական պլանավորման համար եւ Venmo հավելվածը՝ նախատեսված գումարի փոխանցման համար:Երկու տարի առաջ ընկերությունը գնահատվում էր $2,65 մլրդ: 19.12.2019 | 10:05 Visa-ն՝ աֆրիկյան ֆինտեխ ընկերության ներդրող Գործարքը Visa-ին թույլ կտա հաճախորդների տվյալների փոխանակման գործում անվտանգության նոր մակարդակի հասնել եւ ամրապնդել հարաբերությունները խոշոր բանկերի հետ, որոնք դժկամորեն են տրամադրում հասանելիություն հաճախորդների հաշիվներին՝ ելնելով անվտանգության նկատառումներից:2017թ. Visa-ն ձեռք էր բերել Klarna շվեդական վճարային օպերատորի բաժնետոմսերի մինորիտար փաթեթը, որն ամռանը դարձավ Եվրոպայի ամենաթանկարժեք ֆինտեխ ընկերությունը: Մեկ տարի առաջ էլ Plaid-ը ձեռք էր բերել Quovo մրցակցող ագրեգատորը՝ մոտ $200 մլն-ով: «Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 21828

Международная платежная система Visa объявила о покупке американской группы Plaid, которая связывает финтехсервисные компании с банковскими счетами клиентов. Как пишут «Ведомости» сумма сделки составляет $5,3 млрд.«Это приобретение - свидетельство эволюции компании от соединения продавцов с покупателями к соединению потребителей с цифровыми финансовыми услугами»,- отметил исполнительный директор и председатель совета директоров компании Эл Келли.Plaid представляет собой агрегатор, который обслуживает приложения для финансового планирования - Mint и Acorns и приложение для перевода денег - Venmo. Два года назад компания оценивалась в $2,65 млрд. 19.12.2019 | 10:05 Visa выступила инвестором африканской финтех-компании Сделка поможет Visa перейти на новый уровень безопасности при обмене данными клиентов и укрепить отношения с крупными банками, которые неохотно предоставляют доступ к счетам клиентов из соображений безопасности.В 2017 г. Visa приобрела миноритарный пакет акций шведского платежного провайдера Klarna, который летом стал самой дорогой финтех-компанией Европы. А год назад Plaid купила конкурирующий агрегатор Quovo примерно за $200 млн. Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 21785