Բրազիլական Nubank ֆինտեխ ստարտափը $400 մլն է ներգրավել
Մոբայլ բանկային ծառայությունների ոլորտում գործող բրազիլական Nubank ֆինտեխ ստարտափը $400 մլն-ի ներդրումային ռաունդ է անցկացրել:
Ինչպես հաղորդում է Rusbase բիզնես պորտալը՝ ռաունդի մասնակիցներից է դարձել գործող ներդրող Յուրի Միլների (Mail.Ru Grou-ի նախկին սեփականատեր եւ տնօրենների խորհրդի նախագահ-խմբ.) DST Global ֆոնդը:
Ռաունդը գլխավորել է TCV ներդրումային ընկերությունը, որը նախկինում ներդրումներ է կատարել Netflix-ում, Spotify-ում եւ Airbnb-ում: Ռաունդին մասնակցել են նաեւ Tencent Holdings-ը, Sequoia Capital-ը, Dragoneer-ը, Ribbit Capital-ը եւ Thrive Capital-ը:
The Wall Street Journal-ի տվյալներով՝ ռաունդի արդյունքներով Nubank-ը գնահատվել է $10 մլրդ:
Հիմնադրման օրվանից (2013 թվականից) Nubank-ը ներգրավել է $820 մլն: 2016թ. Յուրի Միլների ֆոնդը մասնակցել է $80 մլն ծավալով ռաունդին, իսկ 2018թ. գլխավորել  է $150-միլիոնանոց ներդրումային ռաունդը:
Nubank-ը թողարկում է վիրտուալ քարտեր եւ մատուցում է բանկային ծառայություններ հավելվածի միջոցով: Ստարտափը քարտեր է տրամադրում անվճար եւ գումար է աշխատում գործարքների դիմաց միջնորդավճարներով, տարադրամի փոխանակումով եւ այլ ծառայություններով:
Բանկն ունի 12 մլն հաճախորդ եւ աշխատում է Լատինական Ամերիկայում՝ Բրազիլիայում, Մեքսիկայում եւ Արգենտինայում:

Бразильский финтех-стартап Nubank привлек инвестиции на $400 млн
Бразильский финтех-стартап в сфере мобильных банковских услуг Nubank провел инвестиционный раунд на $400 млн.
Как сообщает бизнес-портал Rusbase, одним из участником раунда стал действующий инвестор -  фонд Юрия Мильнера (бывший совладелец и председатель совета директоров Mail.Ru Group- ред.) DST Global.
Лидером раунда стала инвестиционная компания TCV, которая ранее вкладывалась в Netflix, Spotify и Airbnb. В раунде приняли также участие Tencent Holdings, Sequoia Capital, Dragoneer, Ribbit Capital и Thrive Capital.
По данным The Wall Street Journal, оценка Nubank по итогам раунда составила $10 млрд.
С момента основания в 2013 году Nubank, по собственным данным, привлек $820 млн. В 2016 году фонд Юрия Мильнера участвовал в раунде на $80 млн, в 2018 году - стал лид-инвестором раунда в $150 млн.
Nubank выпускает виртуальные карты и предоставляет банковские услуги через приложение. Стартап выдает карты бесплатно и зарабатывает на комиссии за транзакцию, обмен валют и другие услуги.
У банка 12 млн клиентов. Работает Nubank в странах Латинской Америки -  Бразилии, Мексике и Аргентине.