04.07.2023 | 13:46 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Հոդվածներ /
2023թ. երկրորդ եռամսյակի արդյունքներով՝ ԶԼՄ-ներում (լրատվական կայքեր, թերթեր եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումներ) ունեցած հիշատակումների թվով առաջատար է Ամերիաբանկը (610 հիշատակում), որին հաջորդում են Ակբա բանկը (359 հիշատակում) եւ Կոնվերս Բանկը (291 հիշատակում):
Լրատվական կայքերում հիշատակումների թվով առաջատար է Ամերիաբանկը՝ 595 հիշատակում, թերթերում հիշատակումների թվով առաջատար է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը՝ 16 հոդված, իսկ հեռուստատեսությամբ առաջատարը Ամերիաբանկն է՝ 8 ռեպորտաժ:
Դրական հիշատակումների թվով առաջատար է Ամերիաբանկը՝ 505 հիշատակում, երկրորդն այս ցուցանիշով Ակբա բանկն է՝ 301 հիշատակում, երրորդը Կոնվերս Բանկն է՝ 252 հիշատակում:
Հիշատակումների ընդհանուր քանակում դրական հիշատակումների տոկոսային հարաբերակցությամբ առաջատար է Բիբլոս Բանկը Արմենիան՝ 97,0 %, 64 դրական հիշատակում 66-ից: Երկրորդն այս ցուցանիշով Evocabank-ն է՝ 92,4 %, 61 դրական հիշատակում 65-ից, երրորդը՝ Ֆասթ Բանկը՝ 91,5 %, 43 դրական հիշատակում 47-ից:
«ՀՀ բանկերը ԶԼՄ-ներում» հաշվետվության 2023թ. 1-ին եռամսյակի արդյունքներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

Армянские банки в СМИ: итоги второго квартала
По данным за второй квартал 2023 года, по количеству упоминаний в СМИ (информационные сайты, газеты и информационные программы телекомпаний) лидером является Америабанк (610 упоминаний), на втором месте по этому показателю Акба банк (359 упоминаний), на третьем –Конверс Банк (291 упоминаниe).
Америабанк лидирует по числу упоминаний в новостных сайтах  (595 упоминаний), по упоминаниям в газетах на первом месте  Банк ВТБ (Армения) (16 статей), а на телевидении лидером является Америабанк (8 репортажей).
По количеству положительных упоминаний лидером является Америабанк (505 упоминаний), Акба банк второй по этому показателю (301 упоминание), третий -  Конверс Банк (252 упоминания).
В общем процентном соотношении по количеству положительных упоминаний лидером является Библос Банк Армения, 97.0 %, 64 положительных из 66-и. Второй по этому показателю – Evocabank (92.4%, 61 положительных из 65-и), третий- Фаст Банк- (91.5%, 43 положительных из 47-и).