Հայաստանում խաղատնային գործունեությամբ թույլատրվում է զբաղվել 40 մլրդ դրամ ներդնելու դեպքում
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօր հավանություն է տվել “Օնիրա քլաբ” ՍՊԸ ժամանցի եւ հանգստի կենտրոնի կառուցման ներդրումային ծրագրին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ասել է, որ 40 մլրդ դրամ ներդրումներ կատարելու դեպքում կազմակերպությունները թույլտվություն են ստանում զբաղվել խաղատնային գործունեությամբ:
Վարչապետը հավելել է, որ այս որոշմամբ առաջին անգամ կկիրառվեն «Շահումով խաղերի եւ խաղատների մասին» ՀՀ օրենքի դրույթները եւ պահանջները:
“Օնիրա քլաբ” ընկերությունը նախատեսում է խաղատուն կառուցել Կոտայքի մարզի Վերին Պտղնի գյուղի Երեւան-Աբովյան խճուղում:
Նշենք, որ կազմակերպությունները խաղատնային գործունեություն կարող են ծավալել միայն կառավարության սահմանած վայրերում եւ չափանիշներին համապատասխան:

В Армении разрешается открывать казино, если инвестиции будут больше 40 млрд. драмов
Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении одобрило сегодня инвестиционный проект компании «Онира клаб» по строительству центра развлечений и отдыха.
Как сообщает Медиамакс, премьер-министр Армении Тигран Саргсян сказал сегодня, что в случае инвестирования 40 млрд. драмов организации получат лицензию на осуществление деятельности по организации азартных игр.
Премьер добавил, что данным решением впервые применяются положения и требования закона Армении «Об играх с выигрышем и казино».
Компания «Онира клаб» планирует построить казино в Котайкской области, на автотрассе Ереван-Абовян (в районе села Верин Птгни).