ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում աճել է Միասնական բանկոմատային ցանցի գործարքների թիվը
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդների կողմից ՎՏԲ Խմբի Միասնական բանկոմատային ցանցի միջոցով կատարած գործարքների թիվը 2011թ. հունիսին այդ համակարգին միանալուց ի վեր եռապատկվել է:
Միասնական բանկոմատային ցանցի միջոցով այս ընթացքում կատարվել է 31 550 գործարք` $5 148 022 ընդհանուր արժողությամբ: Առավել շատ գործարքներ այս ժամանակահատվածում կատարվել են Ռուսաստանի բանկոմատներում` $4 429 242 ընդհանուր արժողությամբ 27 730 գործարք, երկրորդ տեղում է Ուկրաինան` 1 780 գործարք $285 552 արժողությամբ:
2011թ. հունիսից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը գործող VISA Gold, VISA Business եւ VISA Platinum քարտապաններին ընձեռում է բացառիկ հնարավորություն ԱՊՀ երկրներում /ՌԴ, Ուկրաինա, Բելառուս, Ղազախստան/ եւ Վրաստանում ՎՏԲ Խմբի բանկերի ավելի քան 7000 բանկոմատներում կանխիկացնել դրամական միջոցներ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի միեւնույն միջնորդավճարով:
ԱՊՀ երկրներում եւ Վրաստանում հաճախորդը ՎՏԲ Խմբի մոտակա բանկոմատը կարող է գտնել «գեոլոկացիա» ծառայության օգնությամբ: Այս ծառայությունն իրենից ներկայացնում է ինտերակտիվ քարտեզ, որի օգնությամբ հաճախորդները կարող են ստանալ տեղեկություն «Միասնական բանկոմատային ցանցի» մոտակա բանկոմատների տեղակայման վայրի եւ հնարավորությունների մասին: ՎՏԲ Խմբի բանկոմատների ինտերակտիվ քարտեզը հասանելի է նաեւ բջջային հեռախոսների Apple Store-ում եւ Android Market–ում:
Միասնական բանկոմատային ցանցը նաեւ հնարավորություն է ընձեռում օգտվել «ՎՏԲ-Աշխարհ» բացառիկ փաթեթային առաջարկից, որը նախատեսված է հաճախակի ճանապարհորդող, գործուղումների մեկնող եւ արտերկրում աշխատող հաճախորդների համար:
ՎՏԲ-Աշխարհ փաթեթային առաջարկը ներառում է Visa Classic դեբետային քարտ ԱՊՀ երկրներում եւ Վրաստանում ՎՏԲ Խմբի անդամ բանկերի ավելի քան 7000 բանկոմատներում 0% կանխիկացմամբ, VTB-Transfer քարտ, որի միջոցով դրամական փոխանցումը կարելի է ակնթարթորեն մուտքագրել քարտին. պետք է ընդամենը զանգահարել բանկի միասնական տեղեկատվական ծառայություն 87-87 հեռախոսահամարով, նշել փոխանցման կոդը, եւ գումարը կմուտքագրվի քարտին արտոնյալ փոխարժեքով:
Փաթեթը ներառում է նաեւ ԱՊՀ երկրներ ճանապարհորդելու ընթացքում բժշկական եւ ուղեբեռի ապահովագրություն, sms-բանկինգ ծառայություն, որը թույլ է տալիս sms-հաղորդագրությունների միջոցով իրականացնել քարտով կատարվող գործարքների շուրջօրյա վերահսկողություն եւ ստանալ տեղեկատվություն քարտի հաշվեկշռի մասին:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յու. Գուսեւ. «ՎՏԲ խմբի Միասնական բանկոմատային ցանցի շնորհիվ, որի մասնակիցն է նաեւ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, մենք առաջարկում ենք մեր հաճախրդներին սեփական միջոցները կամ փոխառությունները կառավարելու պարզ ու հարմար ծառայություն հանգստանալու կամ արտերկրում աշխատելու ընթացքում: ՎՏԲ խմբի բանկերի ցանցում կանխիկացման սակագները  չեն տարբերվում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի սակագներից: Մեր հաճախորդները կարող են օգտվել այդ առավելությունից 7 երկրների առավել քան 7000 բանկոմատների միջոցով»:

Банк ВТБ (Армения) увеличивает число транзакций через Единую сеть банкоматов
Число транзакций через Единую банкоматную сеть Группы ВТБ, совершенных клиентами Банка ВТБ (Армения), утроилось с момента присоединения Банка к сети в июне 2011г., составив 31 550 транзакций на общую сумму в $5 148 022.
Больше всего транзакций за этот период было совершено через банкоматы в России – 27 730 на общую сумму $4 429 242, на втором месте Украина с 1780 транзакциями на сумму $285 552.
С июня 2011 года Банк ВТБ (Армения) предоставляет своим клиентам–держателям карт VISA Gold, VISA Business и VISA Platinum возможность получать наличные средства через более 7000 банкоматов дочерних банков Группы ВТБ, действующих в странах СНГ (Армения, Россия, Украина, Беларусь и Казахстан) и Грузии по тем же тарифам, что и в банкоматах Банка ВТБ (Армения).
Подходящий банкомат в странах присутствия группы ВТБ в СНГ и Грузии клиентам поможет найти сервис геолокации – интерактивная карта, размещенная на сайте Банка, по которой клиенты смогут получить информацию о ближайших банкоматах Единой банкоматной сети в отмеченных странах. Интерактивная карта банкоматов группы ВТБ доступна также для мобильных телефонов на AppleStore и AndroidMarket.
Кроме того, Единая банкоматная сеть дает возможность Банку ВТБ (Армения) пользоваться пакетным предложением «Мир ВТБ», предназначенным для любителей путешествовать, часто ездящих в командировки и работающих за рубежом.
Пакет включает бесплатную дебетовую карту Visa Classic с 0% комиссии при обналичивании денег в более 7000 банкоматах дочерних банков Группы ВТБ в странах СНГ и Грузии, бесплатную карту VTB-Transfer, которая позволяет совершать мгновенное начисление быстрых денежных переводов на карту клиента: нужно лишь позвонить в Единую справочную службу Банка по номеру 87-87, и сумма перевода будет зачислена на карту с льготным курсом.
Пакетное предложение «Мир ВТБ» включает также медицинскую страховку, страхование багажа во время путешествия в страны СНГ и услугу SMS-банкинг, позволяющую осуществлять круглосуточный контроль за совершенными картой транзакциями, проверить баланс карты с помощью SMS-сообщений.
«Благодаря Единой банкоматной сети Группы ВТБ, участником которой является и Банк ВТБ (Армения), мы предлагаем нашим клиентам простой и удобный сервис доступа к собственным и заемным средствам во время отдыха или работы за рубежом. Тарифы при снятии наличных в сети банков группы ВТБ не отличаются от тарифов Банка ВТБ (Армения). Наши клиенты могут воспользоваться этой привилегией в 7 странах с помощью более 7000 банкоматов»,- отметил Генеральный директор-Председатель Директората ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» Юрий Гусев.