ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հայտարարել է 2012թ. գործունեության արդյունքները
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ հայտարարարել է 2012թ. դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ ֆինանսական արդյունքները` Միջազգային ֆինանսական հաշվետվության ստանդարտներին (ՄՖՀՍ) համապատասխան:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսեւի գնահատմամբ, 2012 թվականը բանկի համար համառ աշխատանքի եւ կայուն առաջընթացի տարի էր:
«Չնայած մրցունակության սրացմանը Հայաստանի ֆինանսական շուկայում, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը վստահորեն պահպանում է իր առաջատար դիրքերը»,- նշել է Յուրի Գուսեւը, հավելելով, որ բանկի կարեւոր առաջնայնություններից է ունիվերսալ բանկի հետագա զարգացումը կայուն դիրքերով ինչպես մանրածախ, այնպես էլ կորպորատիվ բիզնեսում:
2012 թ-ին բանկն իր ծառայություններն է տրամադրել 359 հազար հաճախորդ-ֆիզիկական անձանց եւ ավելի քան 5 հազար հաճախորդ-իրավաբանական անձանց:
«Մենք կշարունակենք առաջ գնալ այն ուղղությամբ, որն ի սկզբանե որդեգրել ենք` տրամադրել բարձրորակ ֆինանսաբանկային ծառայություններ, ձեռնարկել քայլեր, ուղղված սպասարկման որակի բարելավմանը եւ նպաստել փոքր ու միջին բիզնեսի զարգացմանը: Վստահ ենք, որ 2013 թվականը  կլինի էլ ավելի արդյունավետ ու  ակնկալում ենք վարկային եւ ավանդային պորտֆելի աճի բարձր տեմպ»,- ընգծել է Յուրի Գուսեւը:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ 2012թ. հիմնական ֆինանսական ցուցանիշները, ինչպես նաեւ բանկի գործունեությունը  կորպորատիվ ու մանրածախ բիզնեսի ոլորտում ներկայացված են այստեղ:

Банк ВТБ (Армения) объявил о результатах деятельности за 2012 год
ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» объявил аудированные финансовые результаты в соответствии с Международными стандартами финансовой отчетности (МСФО) за 12 месяцев по состоянию на 31 декабря 2012 года.
По оценке Генерального директора-Председателя Директората ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» Юрия Гусева, 2012-й был для банка годом упорной работы и поступательного движения вперед.
«Несмотря на ужесточение конкуренции на финансовом рынке Армении, Банк ВТБ (Армения) уверенно сохраняет за собой лидирующие  позиции»,- отметил Юрий Гусев, добавив, что главными приоритетами банка являются дальнейшее развитие универсального системообразующего банка с устойчивыми позициями, как в розничном, так и в корпоративном бизнесе.
В 2012 году банк предоставил свои услуги около 359 тыс. клиентам - физическим лицам и более 5 тыс. клиентам – юридическим лицам.
«Мы будем продолжать двигаться по тому направлению, которого придерживались изначально: предоставлять высококачественные финансово-банковские услуги, предпринимать шаги для улучшения качества обслуживания и способствовать развитию малого и среднего бизнеса. Уверены, что 2013 год будет более эффективным, и закладываем под это высокие темпы роста кредитного и депозитного портфеля», -  подчеркнул Юрий Гусев.
Основные финансовые показатели ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» за 2012 год, а также  работа банка в сфере розничного и корпоративного бизнеса приведены здесь.