Ամերիաբանկը առաջարկում է նոր ավանդային ակցիա` «Կատարյալ» ավանդ
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ամերիաբանկը մինչեւ սույն թվականի օգոստոսի 15-ը առաջարկում է նոր ակցիա` «Կատարյալ» ավանդ: Այս մասին այսօր հայտնել են Ամերիաբանկի զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը եւ մանրածախ ծառայությունների դեպարտամենտի տնօրեն Արման Բարսեղյանը:
«Փորձել ենք կանխատեսել այն հիմնական առավելությունները, որոնք հաճախորդները փնտրում են ավանդային ծառայությունների առումով, եւ փաթեթավորել 4 հիմնական առավելությունները մի ավանդատեսակում»,- ասել է Արման Բարսեղյանը:
«Կատարյալ» ավանդը ենթադրում է հետեւյալ չորս հիմանական կետերը.
Յուրաքանչյուր ամսվա համար նախատեսվում է մեկ օր ավել, ինչը նշանակում է  ներդրված ավանդի մեկ տարվա տոկոսագումարների հաշվում լրացուցիչ 12 օրվա համար եւս:
Ավանդատուն իր հայեցողությամբ ավանդի տոկոսագումարը կարող է ստանալ ավանդը ներդնելու պահին կամ ավանդի ժամկետի ավարտին:
Ավանդը 100%-ով ապահովագրվում է «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա» ԱՓԲԻ կողմից:
Լրացուցիչ հնարավորություն. Ամերիաբանկում գործող ժամկետային ավանդ ունեցող ֆիզիկական անձը կարող է օգտվել «Կատարյալ» ավանդից: Երբ ավանդի գործողության ավարտին մնում է առավելագույնը 2 ամիս, հնարավոր է գործող ավանդն երկարաձգել ներկայացված ավանդային ակցիայի պայմաններով` չկորցնելով նախորդ ավանդի հաշվեգրված տոկոսագումարները:
«Մենք ուզում ենք լինել այն ֆինանսական հաստատությունը, որն իր հաճախորդներին ավելին իրագործելու ազատության հնարավորություն կտա»,- ասել է Տիգրան Ջրբաշյանը:

Америабанк предлагает новую депозитную акцию – депозит «Совершенный»
Ереван/Медиамакс/. Америабанк предлагает новую акцию – депозит «Совершенный», которая продлится до 15 августа 2012 года, - заявили сегодня директор по развитию Америабанка Тигран Джрбашян и директор департамента розничных услуг Арман Барсегян.
«Мы постарались спрогнозировать те основные преимущества, которые клиенты ищут по части депозитных услуг, и включить 4 основные преимущества в одном депозите»,- сказал Арман Барсегян.
Депозит «Совершенный» предусматривает следующие 4 основные пункта:
- для каждого месяца предусматривается один дополнительный день, что по итогам года означает начисление дополнительных процентов за 12 дней,
- вкладчик по своему усмотрению может получить начисленные проценты в начале либо по завершении срока депозита,
- депозит на 100% застрахован ЗАО «Росгосстрах-Армения»,
- дополнительная возможность: физическое лицо, имеющее действующий срочный депозит в Америабанке, может воспользоваться депозитом «Совершенный». Когда до завершения действия депозита остается максимум 2 месяца, предоставляется возможность продления срока действующего депозита по условиям депозитной акции, не теряя начисленные проценты предыдущего депозита.
«Мы хотим стать той финансовой структурой, которая предоставит своим клиентам свободу для реализации еще больших возможностей»,- отметил Тигран Джрбашян.