ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ-ը $30 մլն է ներգրավել IFC-ից՝ ՓՄՁ եւ գյուղատնտեսության համար
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ-ը $30 մլն-ի վարկային պայմանագիր է ստորագրել Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի (IFC) հետ՝ միկրո, փոքր եւ միջին բիզնեսի, ներառյալ` գյուղատնտեսության ֆինանսավորման նպատակով:
Այսօր Երեւանում կայացած համապատասխան պայմանագրի ստորագրումից հետո բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ստեփան Գիշյանն ասել է, որ IFC միջոցներից վարկերը բիզնեսին տրամադրվելու են մինչեւ 5 տարի ժամկետով շուկայական տոկոսադրույքներով:
Ստեփան Գիշյանը հիշեցրել է, որ սա արդեն երկրորդ վարկն է, որը բանկը ներգրավում է IFC-ից: Բանկի ղեկավարի խոսքերով, կորպորացիայի կողմից 2011թ. մարտին ներգրաված $20 մլն-ը ամբողջությամբ տեղաբաշխվել է 3000 հաճախորդների միջեւ:

АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛ БАНК привлек $30 млн от IFC с целью кредитования МСБ и сельского хозяйства
Ереван/Медиамакс/. АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛ БАНК  подписал кредитное соглашение на $30 млн. с Международной финансовой корпорацией (IFC), с целью финансирования микро, малого и среднего бизнеса, а также сельского хозяйства.
После подписания сегодня в Ереване соответствующего соглашения, генеральный исполнительный директор банка Степан Гишян заявил, что  финансирование бизнеса из средств IFC будет производиться сроком до 5 лет по рыночным ставкам.
Степан Гишян напомнил, что это уже второй кредит, который банк привлекает от IFC. По словам руководителя банка, привлеченные со стороны корпорации в марте 2011 года $20 млн. были полностью распределены между клиентами.