Բագրատաշենում, Գոգավանում եւ Բավրայում ժամանակակից մաքսակետեր կկառուցվեն
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահը կառավարության առջեւ հրատապ խնդիր է դրել հնարավորին չափ արագ ժամանակակից մաքսային կետեր կառուցել:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս  մասին այսօր կառավարության նիստում ասել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
«Մենք կառուցելու ենք ժամանակակից մաքսային կետեր, կարելի է ասել` համալիրներ, որոնք ներառելու են պետության կողմից տրամադրվող բոլոր ծառայությունները»,-ասել է  վարչապետը եւ նշել, որ  պետք է հնարավոր դարձնել որակապես նոր ծառայությունների մատուցումը մեկ պատուհանի սկզբունքով:
Հայ-վրացական պետական սահմանի Բագրատաշենի,  Գոգավան-Պրիվոլնոյեի եւ Բավրայի անցման կետերի շինարարական աշխատանքների իրականացման համար կառավարությունը ՊԵԿ նախագահի ղեկավարությամբ ստեղծել է մրցութային հանձնաժողով եւ հաստատել դրա կազմը։

На границе с Грузией будут построены современные таможенные пункты
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении поставил перед правительством задачу в кратчайшие сроки построить новые современные таможенные пункты.
Как сообщает Медиамакс, об этом на заседании правительства заявил сегодня премьер-министр Армении Тигран Саргсян.
“Мы построим современные таможенные пункты, можно сказать, комплексы, которые будут включать в себя все услуги, предоставляемые государством”,- сказал премьер, отметив, что необходимо сделать возможным предоставление качественно новых услуг по принципу одного окна.
Для осуществления строительных работ трех КПП на армяно-грузинской государственной границе  правительство сформировало конкурсную комиссию во главе с председателем  Комитета госдоходов Армении.