Գնաճը Հայաստանում 2011թ. արդյունքներով մոտ կկազմի 7%, կարծում է փորձագետը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Գնաճը Հայաստանում 2011-ի արդյունքներով կլինի միանիշ եւ մոտ կլինի 7%-ին, այսօր ասել է Ամերիաբանկի զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Տիգրան Ջրբաշյանն ասել է, որ պարենային եւ ոչ պարենային ապրանքների միջազգային գների համեմատական կայունացումը, ինչպես նաեւ առաջին կիսամյակում Հայաստան եկող մասնավոր տրանսֆերտների շուրջ 30%-անոց աճը նպաստում է գնաճի մեղմմանը:
«Կենտրոնական բանկը ներկայումս արդեն ստիպված չէ դիմել կոշտ քայլերի իր դրամավարկային քաղաքականությունն իրականացնելիս», - նշել է փորձագետը:

Инфляция в Армении по результатам 2011г. составит около 7%, считает экперт
Ереван/Медиамакс/. Инфляция в Армении по результатам 2011г. будет однозначной и будет близка к 7%, сказал сегодня директор по линии развития Америабанка Тигран Джрбашян.
Как сообщает Медиамакс, Тигран Джрбашян сказал, что относительная стабилизация мировых цен продовольственных и непродовольственных товаров, а также наблюдаемый в первом полугодии 30%-ный рост поступаемых в Армению частных трансфертов способствуют смягчению инфляции.
«Центральный банк в настоящее время уже не вынужден идти на жесткие шаги при проведении денежно-кредитной политики», - отметил эксперт.