Երեւանն ուզում է խուսափել ԱՀԿ շրջանակներում ՀՀ նկատմամբ հնարավոր առեւտրային վեճերի նախաձեռնումից
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում հավանության է արժանացրել «Ներքին շուկայի պաշտպանության մասին» ու եւս երկու օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու փաթեթը:
«Դրա նպատակն է ապահովել ոչ խտրական մոտեցում տեղական եւ ներմուծվող արտադրանքի նկատմամբ եւ խուսափել շահագրգիռ տարբեր երկրների կողմից Առեւտրի համաշխարհային կազմակերպության շրջանակներում ՀՀ նկատմամբ հնարավոր առեւտրային վեճերի նախաձեռնումից», - Մեդիամաքս-ին հայտնեցին կառավարությունում:
Նույն նպատակին կծառայի նաեւ կառավարության հավանությունն ստացած «Ծխախոտի արտադրանքի համար հաստատագրված վճարների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու օրենքի նախագիծը։

Армения хочет избежать инициирования возможных торговых споров в рамках ВТО
Ереван/Медиамакс/. Правительство Армении на сегодняшнем заседании одобрило пакет законопроектов, предполагающий изменения и поправки в законе «О защите внутреннего рынка» и еще двух законах.
«Цель законопроектов - исключить дискриминацию по отношению к импортируемым и местным товарам и избежать возможных случаев инициирования со стороны заинтересованных стран торговых споров в отношении Армении в рамках Всемирной торговой организации (ВТО)», - сообщили Медиамакс в правительстве.
С той же целью правительство одобрило законопроект об изменениях в законе «О фиксированных выплатах за производство сигаретной продукции».