«ԵՊՀ շրջանավարտների միավորումը» եւ «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը» համաձայնագիր են կնքել
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԵՊՀ շրջանավարտների միավորում» ՀԿ-ն եւ «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն այսօր կնքել են համագործակցության համաձայնագիր:
«Մատչելի բնակարան երիտասարդ գիտնականներին եւ ստեղծագործական միությունների անդամներին» սոցիալական ծրագրի շահառուներին մատչելի պայմաններով հիփոթեքային վարկեր տրամադրելու նպատակով ԵՊՀ շրջանավարտների միավորման կողմից հայտարարված մրցույթում հաղթող է ճանաչվել «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն:
Համաձայնագրի համաձայն, բանկը ծրագրի մասնակիցներին կտրամադրի հիփոթեքային վարկեր 10-ից մինչեւ 20 տարի մարման ժամկետով, տարեկան մինչեւ 10% տոկոսադրույքով, նվազագույնը 20% կանխավճարով` կառուցվող գույքի գրավադրմամբ:
Համաձայնագրի շրջանակներում «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը» ծրագրի շահառուներին կառաջարկի  կուտակային ավանդների ծառայություններ, ինչը թույլ կտա շահառուի վարկունակության գնահատման ժամանակ հաշվի առնել վերջինիս կողմից ավանդային հաշվին կատարված վճարումների պատմությունը:

«Объединение выпускников ЕГУ» и «Банк ВТБ (Армения)» подписали соглашение
Ереван/Медиамакс/. ОО «Объединение выпускников ЕГУ» и «Банк ВТБ (Армения)» подписали сегодня соглашение  о сотрудничестве.
«Банк ВТБ (Армения)» победил в конкурсе «Объединения выпускников ЕГУ», оганизованном с целью предоставления ипотечных кредитов на выгодных условиях участникам социальной программы «Доступное жилье молодым ученым и членам творческих союзов».
Согласно соглашению, банк предоставит участникам программы ипотечные кредиты со сроком погашения от 10-и до 20 лет, с годовой процентной ставкой до 10%, с минимальной предоплатой 20% под залог недвижимого имущества - строящегося жилья.
В рамках соглашения «Банк ВТБ (Армения)» предложит участникам программы услуги по накопительным вкладам, что позволит во время оценки кредитоспособности также учесть историю осуществленных заемщиком платежей на депозитный счет.