«Արդշինինվեստբանկը» սկսել է ընդունել ավանդներ ՌԴ ռուբլիով
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Արդշինինվեստբանկը» այսօր հայտարարել է, որ սկսել է ավանդներ ընդունել ՌԴ ռուբլիով` տարեկան մինչեւ 6,2% տոկոսադրույքով:
«Արդշինինվեստբանկի» վարչության նախագահ Ներսես Կարամանուկյանն ասել է, որ ներգրավելով ավանդներ ՌԴ ռուբլիով` բանկը հաճախորդներին հնարավորություն է տալիս արտերկրից ստացված իրենց գումարները խնայել առանց լրացուցիչ փոխարկումների եւ գումարային կորուստների:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են բանկի մամուլի ծառայությունում, ներկայումս բանկն ավանդներ է ընդունում են նաեւ ՀՀ դրամով, ԱՄՆ դոլարով եւ եվրոյով` հաճախորդներին առաջարկելով բազմաթիվ ավանդատեսակներ, որոնք փոխարկելի են, ավելացվող են, հնարավորություն են տալիս չկորցնել տոկոսները պայմանագիրը դադարեցնելու դեպքում, ինչպես նաեւ աստիճանաբար ավելացնել տոկոսադրույքը ավանդի գործողության ընթացքում:

“Ардшининвестбанк” начал принимать вклады в рублях
Ереван/Медиамакс/. “Ардшининвестбанк” объявил сегодня о начале принятия вкладов в российских рублях по ставке до 6.2% годовых.
Председатель правления “Ардшининвестбанка” Нерсес Караманукян сказал, что введением вклада в российских рублях банк позволяет клиентам хранить суммы, полученные из-за рубежа, без дополнительной конвертации и издержек.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, в настоящее время банк привлекает вклады также в драмах, долларах США и евро, предлагая клиентам различные виды вкладов, в числе которых конвертируемые вклады, позволяющие сохранить накопленные проценты при преждевременном прекращении договора, а также вклады с постепенно растущими ставками.