ԿԲ-ն ուժը կորցրած ճանաչեց «Լոնդոն-Երեւան» ապահովագրական ընկերության լիցենզիան
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ Կենտրոնական բանկի /ԿԲ/ խորհուրդն այսօրվա նիստում «Լոնդոն-Երեւան» ՍՊԸ-ին լուծարման թույլտվություն է տվել եւ ապահովագրական ընկերության լիցենզիաներն ուժը կորցրած ճանաչել:
«Լոնդոն-Երեւան»-ի պորտֆելը 2009թ. վերջում - 2010թ. սկզբում գնել է «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա» ապահովագրական ընկերությունը: Այդ տեղեկատվությունը հաստատեցին վերջինիս մամուլի ծառայությունում:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ԿԲ մամուլի ծառայությունում, խորհուրդն այսօրվա նիստում հաստատել է «ֆինանսական կազմակերպությունների եւ հաշվետու թողարկողների կողմից աուդիտորական կազմակերպության ընտրության չափանիշները»:

ЦБ Армении признал потерявшей силу лицензию страховой компании «Лондон-Ереван»
Ереван/Медиамакс/. Совет Центрального банка (ЦБ) Армении на сегодняшнем заседании дал разрешение на ликвидацию и признал потерявшей силу лицензию страхового ООО «Лондон-Ереван».
Портфель «Лондон-Ереван» в конце 2009 – начале 2010 года был куплен страховой компанией «Росгосстрах Армения». Данную информацию подтвердили в пресс-службе последней.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе ЦБ, на сегодняшнем заседании Совет утвердил также «критерии выбора аудиторских компаний финансовыми организациями и подотчетными эмитентами».