“Ամերիաբանկում” կանխատեսում են դրամի սահուն արժեզրկում
Երեւան/Մեդիամաքս/. Եթե արտաքին գործոնները չեզոք կամ դրական ազդեցություն ունենան հայաստանյան տնտեսության վրա, ապա վերջինիս աճը 2010թ. կարող է զգալիորեն գերազանցել կանխատեսվող 2.4% մակարդակը, այսօր Երեւանում ասել է “Ամերիաբանկի” զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այսօր Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում Տիգրան Ջրբաշյանն ասել է, որ սղաճային ճնշումները կշարունակվեն ընթացիկ տարվա առաջին կիսամյակում, սակայն կթուլանան երկրորդ կիսամյակում` պայմանավորված համաշխարհային տնտեսության զարգացումներով:
Ջրբաշյանը կարծիք է հայտնել, որ 2010թ. ընթացքում հայկական արժույթը սահուն կարժեզրկվի, ինչը, մասնավորապես, կապված է երկրի բացասական առեւտրային հաշվեկշռի կետ:

В «Америабанке» прогнозируют плавную девальвацию драма
Ереван/Медиамакс/. Если внешние факторы будут иметь нейтральное либо положительное влияние на армянскую экономику, то ее рост в 2010 году может значительно превысить прогнозируемый уровень в 2,4%, сказал сегодня в Ереване директор департамента развития «Америабанка» Тигран Джрбашян.
Как сообщает Медиамакс, выступая сегодня на пресс-конференции в Ереване, Тигран Джрбашян сказал, что инфляционные  давления продолжатся в первом полугодии текущего года, однако ослабнут во второй половине в связи с развитиями в мировой экономике.
Джрбашян выразил мнение, что в течение 2010 года армянская валюта будет плавно девальвироваться, что связано, в частности, с отрицательным торговым балансом страны.