2010թ. հիմնական շեշտը պետք է դրվի տնտեսական ցուցանիշների բարելավման վրա, ասել է վարչապետը
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հայտարարել է, որ 2010 թվականին հիմնական շեշտը պետք է դրվի տնտեսական ցուցանիշների բարելավման վրա:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այսօր կառավարության այս տարվա առաջին նիստում Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ ամփոփելով 2009թ. արդյունքները` կառավարությունը պետք է առողջ գնահատի կուտակված ներուժը եւ նախանշի այն միջոցառումները, որոնք կհանգեցնեն տնտեսական ցուցանիշների բարելավմանը:
ՀՀ կառավարության ղեկավարը նախարարներին հանձնարարել է հասարակությանը ներկայացնել բարեփոխումների նվազագույնը երեք ծրագիր, որոնք կապահովեն 2010թ. բեկումնային փոփոխությունները:
Նրա խոսքերով, տարվա վերջում բոլոր նախարարները պետք է ի վիճակի լինեն հայտարարել զգալի առաջընթացի մասին իրենց ղեկավարած ոլորտներում:

В 2010 году основной акцент должен быть сделан на улучшение экономических показателей
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян заявил, что в 2010 году основной акцент должен быть сделан на улучшение экономических показателей.
Как сообщает Медиамакс, выступая сегодня на первом в текущем году заседании правительства, Тигран Саргсян отметил, что, подводя итоги 2009 года, кабинет министров должен здраво оценить накопленный потенциал и наметить те мероприятия, которые приведут к улучшению экономических показателей.
Глава армянского правительства поручил министрам представить общественности как минимум три реформные программы, которые обеспечат переломные изменения в 2010 году.
По его словам, в конце года все министры должны быть в состоянии заявить о существенном прогрессе в возглавляемых ими сферах.