Վարչապետը խոստովանել է, որ ճգնաժամը բացահայտել է ՀՀ տնտեսության խոցելի կետերը
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ կառավարությունն ունի բավարար ֆինանսական ռեսուրսներ հնարավոր մարտահրավերներին դիմակայելու համար, այսօր Երեւանում հայտարարել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, կառավարության ղեկավարն Ազգային Ժողովում ասել է, որ պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել “Հազարամյակի մարտահրավերներ” ծրագրից 24 մլրդ դրամ, իսկ Եվրոպական Միությունից` 100 մլն եվրո ներգրավելու մասին: Այդ միջոցները թույլ կտան 2010թ. պետբյուջեն դարձնել ավելի համադրելի 2009թ. պետբյուջեի հետ, ասել է վարչապետը:
Տիգրան Սարգսյանը խոստովանել է, որ ճգնաժամը բացահայտել է ՀՀ տնտեսության խոցելի կետերը: Մասնավորապես, նա նշել է տնտեսության դիվերսիֆիկացման ցածր մակարդակը: Վարչապետը խոսել է տնտեսական բարեփոխումների տեմպի արագացման անհրաժեշտության մասին` խոստովանելով, որ վերջին ժամանակներս այն դանդաղել է:

Премьер признал, что кризис выявил уязвимые точки экономики Армении
Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении обладает достаточными финансовыми ресурсами для противостояния возможным вызовам, заявил сегодня в Ереване премьер-министр Тигран Саргсян.
Как сообщает агентство Медиамакс, выступая в парламенте, глава правительства сообщил, что достигнуты договоренности о привлечении 24 млрд драмов от американской программы «Вызовы тысячелетия» и 100 млн евро - от Европейского союза. Получение этих средств позволит сделать госбюджет-2010 более сопоставимым с госбюджетом-2009 года, заявил премьер.
Тигран Саргсян признал, что кризис выявил уязвимые точки экономики Армении. В частности, он отметил низкий уровень диверсификации экономики. Премьер высказался за ускорение темпов экономических реформ, признав, что в последнее время они замедлились. --0--