“Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը:” պատրաստ է դիմակայել դժվարություններին
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս գործակալությունը, “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի: գործադիր տնօրեն Թիմ Սլեյթերն այսօր Երեւանում հայտարարել է, որ նախորդ տարի շահույթը մինչ հարկումը կազմել է 5 մլրդ դրամ:
Հաշվետու ժամանակահատվածում բանկի վարկային ներդրումներն աճել են 40%-ով` կազմելով 74 մլրդ դրամ: Կապիտալի աճը կազմել է 34%` հասնելով 15,5 մլրդ դրամի:
2008 թվականին բանկը Երեւանում բացել է երկու մասնաճյուղ եւ Գործառնությունների կենտրոն, իսկ բանկոմատների թիվը հասել է 43-ի:
Բանկի աշխատակիցների թիվն ավելացել է 21,5%-ով` հասնելով 412-ի:
“2009 թվականը բավականին բարդ կլինի Հայաստանի բանկային համակարգի համար, սակայն մենք պատրաստ ենք դիմակայել դժվարություններին եւ վստահ ենք, որ բանկի գործունեությունն ընթացիկ տարում շահութաբեր կլինի”, - նշել է Թիմ Սլեյթերը:
Նրա խոսքերով, նախորդ տարի բանկի բաժնետերերի կողմից ստացված $ 100 մլն վարկային գիծը լրացուցիչ վստահություն է հաղորդում, “սակայն այդ միջոցները մեր կողմից չեն օգտագործվում, քանի որ դրա անհրաժեշտությունը չկա”:
Մեկնաբանելով տոկոսադրույքների բարձրացման հնարավորությունը, Թիմ Սլեյթերը նշել է, որ հնարավոր է տոկոսադրույքների որոշակի բարձրացում ազգային արժույթով վարկերի համար:

«Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» готов противостоять трудностям
Как сообщает Медиамакс, генеральный исполнительный директор «Эйч-Эс-Би-Си Банка Армения» Тим Слэйтер сообщил сегодня на пресс-конференции в Ереване, что в прошлом году прибыль банка до налогооблажения составила 5 млрд драмов.
За отчетный период кредитные вложения банка выросли на 40 %, составив 74 млрд. драмов. Рост капитала составил 34 %, достигнув 15,5 млрд. драмов. В 2008 году банк открыл 2 новых филиала в Ереване и Операционный центр, а число банкоматов достигло 43.
Число сотрудников банка увеличилось на 21,5%, достигнув к концу года 412-и.
«Мы считаем, что 2009 год будет довольно сложным для банковской системы Армении, но мы готовы противостоять трудностям и уверены, что деятельность банка в текущем году будет прибыльной»,- подчеркнул Тим Слэйтер.
По его словам, полученная в прошлом году от акционеров банка кредитная линия в размере $ 100 млн внушает дополнительную уверенность, «хотя эти средства нами не используются, поскольку в них нет необходимости».
Комментируя возможность повышения ставок, Тим Слэйтер отметил, что возможно некоторое повышение ставок на кредиты в национальной валюте.