Getting Things Done կոնֆերանս` Evocabank-ի 35-ամյակի առթիվ
Հոկտեմբերի 8-ին Evocabank-ը կազմակերպել էր բացառիկ փակ կոնֆերանս՝ նվիրված բանկի 35-ամյակին: Getting Things Done թեմայով կոնֆերանսին ներկա էին ՀՀ ԿԲ ներկայացուցիչներ, բանկերի, ֆինտեխ ընկերությունների ղեկավարներ, բանկի VIP հաճախորդներ եւ գործընկերներ ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ ամբողջ աշխարհից:
Բանկից հայտնել են, որ կոնֆերանսին ելույթ է ունեցել համաշխարհային ճանաչում ունեցող 4 միջազգային խոսնակ:
ԹիՋեյ Փաուերը ներկայացրել է իր հեղինակային The DOSE®️ Effect-ը. ինչպես է չորս հորմոն դոֆամինը, օքսիտոցինը, սերոտոնինը եւ էնդորֆինը ազդում մեր տրամադրության ու մոտիվացիայի վրա: Նա առաջարկել է պարզ, գիտականորեն հիմնավորված, գործնական մեթոդներ՝ ինչպես բարելավել դրանց մակարդակը:
ԹիՋեյ Փաուերն ունի ավելի քան 850,000 անդամով գլոբալ համայնք, անցկացրել է ավելի քան 600 նեյրոգիտական դասընթաց` կրթելով շուրջ 80,000 մարդու Oxford-ի համալսարանում եւ մի շարք հայտնի ընկերություններում։
Հոգեբանության դոկտոր Նաշատեր Դեու Սոլհեյմը ներկայացրել է իր The Leadership PIN Code սկզբունքները՝ առաջնորդության 3 հիմնական բաղադրիչների՝ համոզելու, ազդեցություն գործելու եւ բանակցելու մասին: Նա ընդգծել է, որ արդյունավետ առաջնորդությունը հիմնված է էմոցիոնալ ինտելեկտի վրա՝ անկախ իրավիճակից:
Նրա հեղինակած գիրքը 2020-ին ընդգրկվել է Forbes-ի թոփ 8 լավագույն գրքերի ցանկում։ Նաշատեր Դեու Սոլհեյմն ավելի քան 25 տարվա կարիերայի ընթացքում աշխատել է մի շարք պետական կառույցների եւ խոշոր միջազգային ընկերությունների հետ:
Թիմոթի Արմուն կիսվել է փորձով՝ խոսելով իր 5 ձախողված բիզնեսների եւ դրանցից քաղած դասերի մասին: Նա ներկայացրել է How to Fail Forward սկզբունքը՝ նշելով, որ ձախողումը ոչ թե վերջն է, այլ՝ սովորելու եւ առաջ շարժվելու հնարավորություն: Ընդամենը 21 տարեկանում, Թիմոթի Արմուն հիմնել է Fanbytes ընկերությունը՝ օգնելով այնպիսի բրենդերին, ինչպիսիք են Nike-ն, Universal-ը, ինչպես նաեւ Մեծ Բրիտանիայի կառավարությանն ավելի արդյունավետ հասնել Gen Z-ին՝ ինֆլյուենսեր մարքեթինգի միջոցով։
Էդվարդ Լամոնտը ներկայացրել է թիմային աշխատանքի արդյունավետության մեթոդները՝ հիմնված Team: Getting Things Done with Others գրքի վրա: Նա ընդգծել է, որ բարձր արդյունավետությունը հնարավոր է միայն առողջ թիմային մշակույթի եւ բաց հաղորդակցման միջոցով: Էդվարդ Լամոնտը GTD մեթոդաբանության լիցենզավորված մասնագետ է, ինչպես նաեւ Next Action Associates-ի համահիմնադիր։ Նա աշխատում է Fortune 500 առաջատար ընկերությունների հետ՝ նպաստելով դրանց թիմային արդյունավետության աճին։
Խոսնակներին հաջորդել է Getting Things Done թեմայով պանելային քննարկումը, որը վարում էին Evocabank-ի Վարչության նախագահի տեղակալ Տաթեւիկ Խաչատրյանը եւ Հայաստանում ամերիկյան համալսարանի Բիզնես հաղորդակցության եւ ռազմավարության դասախոս, MBA ծրագրի ղեկավար Սերգեյ Թանթուշյանը։
Վերջում տեղի է ունեցել Team: Getting Things Done with Others գրքի հայերեն տարբերակի շնորհանդեսը: Գիրքը հրատարակել է NewMag-ը` Evocabank-ի հովանավորությամբ: Միջոցառմանը ներկա բոլոր հյուրերը ստացել է գիրքը նվեր` հենց հեղինակի ստորագրությամբ։
«Կոնֆերանսը Բանկի հիմնադրման 35 ամյակին նվիրված միջոցառումներից միայն մեկն է: Մենք ուզում էինք կիսել այս հատուկ օրը մեր գործընկերների եւ հաճախորդների հետ, չէ՞ որ նրանք Evoca-ի պատմության եւ ինքնության կարեւոր մասն են: Համոզված եմ` մեր հյուրերը արդյունավետ օր ունեցան` պարզ ու պրակտիկ հմտություններ միջազգային լավագույն էքսպերտների կողմից, ինչպես նաեւ հաճելի նեթվորքինգ այս յուրահատուկ վայրում»,-նշել է Evoca-ի Վարչության նախագահի տեղակալ Տաթեւիկ Խաչատրյանը:
«Միջոցառումը անմոռանալի էր դարձնում նաեւ դրա անցկացման վայրը` հատուկ կոնֆերանսի համար Երեւանի սրտում` Կարապի լճի վրա կառուցված ժամանակավոր հայելային ֆուտուրիստիկ տաղավարը: Այն արտացոլում էր բանկի նորարար տեսլականը եւ իր հաճախորդների ու գործընկերների համար մշտապես սպասվածից ավելին անելու ձգտումը:
Այս միջոցառումը հերթական ապացույցն է Evocabank-ի առաջատար դիրքի մասին ոչ միայն ֆինանսական ոլորտում, այլ նաեւ կրթական ու մշակութային մի շարք նախաձեռնություններում»,- ասվում է բանկի հաղորդագրության մեջ:

Конференция Getting Things Done, посвящённая 35-летию Evocabank
8 октября Evocabank организовал эксклюзивную закрытую конференцию на тему «Getting Things Done», в которой приняли участие представители Центрального банка Армении, руководители банков, финтех-компаний, VIP-клиенты и партнеры банка из Армении и со всего мира.
По сообщению банка, что на конференции выступили 4 всемирно известных международных спикерa.
TJ Power представил свою авторскую концепцию The DOSE®️ Effect - о том, как четыре гормона (дофамин, окситоцин, серотонин и эндорфин) влияют на наше настроение и мотивацию. Он предложил простые, научно обоснованные и практические методы улучшения их уровня.
Сообщество TJ Power насчитывает более 850 000 участников по всему миру; им проведено более 600 нейронаучных тренингов, в рамках которых он обучил около 80 000 человек в Оксфордском университете и ряде известных компаний.
Доктор психологии Нашатер Дю Солейм представила свои принципы The Leadership PIN Code, раскрывающие три ключевых компонента лидерства - убеждение, влияние и переговоры. Она подчеркнула, что эффективное лидерство основано на эмоциональном интеллекте, независимо от ситуации.
Её книга вошла в список Top 8 Best Books по версии Forbes в 2020 году. А более чем 25 лет своей карьеры Nashater сотрудничала с рядом государственных структур и ведущих международных компаний.
Тимоти Арму поделился собственным опытом, рассказав о пяти неудачных бизнесах и уроках, которые он извлёк из них. Он представил принцип How to Fail Forward, отметив, что неудача - это не конец, а возможность учиться и двигаться дальше. В возрасте всего 21 года Тимоти основал компанию Fanbytes, помогая таким брендам, как Nike, Universal, а также правительству Великобритании эффективнее взаимодействовать с поколением Z посредством инфлюенсер-маркетинга.
И, конечно же, Эдвард Ламон представил методы повышения эффективности командной работы, основанные на книге Team: Getting Things Done with Others. Он подчеркнул, что высокая продуктивность возможна только при здоровой командной культуре и открытом общении. Эдвард - лицензированный специалист по методологии GTD, сооснователь компании Next Action Associates. Он сотрудничает с ведущими компаниями из списка Fortune 500, способствуя росту их командной эффективности.
После выступлений состоялась панельная дискуссия на тему Getting Things Done, которую вели заместитель председателя Правления Evocabank Татевик Хачатрян и преподаватель Американского университета Армении, руководитель программы MBA Сергей Тантушян.
В завершение прошла презентация армянского издания книги Team: Getting Things Done with Others. Книга была издана при поддержке Evoca издательством NewMag. Все гости мероприятия получили экземпляр книги в подарок - с автографом автора.
«Конференция - лишь одно из мероприятий, приуроченных к 35-летию Банка. Мы хотели разделить этот особенный день с нашими партнёрами и клиентами, ведь они - важная часть истории и идентичности Evoca. Уверена, что наши гости провели продуктивный день, получив практические навыки от лучших международных экспертов и насладившись приятным нетворкингом в этом уникальном месте», - отметила заместитель председателя Правления Evocabank Татевик Хачатрян.
Неповторимую атмосферу мероприятию придавал и сам выбор места - специально построенный для конференции временный зеркальный футуристический павильон, расположенный прямо на Лебединном озере в самом сердце Еревана. Он символизировал инновационное видение банка и стремление всегда превосходить ожидания своих клиентов и партнёров.
Это событие стало очередным подтверждением лидерских позиций Evocabank не только в финансовой сфере, но и в области образовательных и культурных инициатив», - говорится в сообщении.