“Յունիբանկի” շահույթն ավելացել է 5 անգամ
Երեւան /Մեդիամաքս/. Անցած տարի “Յունիբանկի” ստացած մաքուր շահույթը կազմել է 1 մլրդ 729 մլն դրամ՝ 2007թ. ցուցանիշը գերազանցելով գրեթե 5 անգամ:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են “Յունիբանկի” մամլո ծառայությունում, բանկի ակտիվներն անցած տարի գերազանցել են 68 մլրդ 141 մլն դրամը՝ ապահովելով ավելի քան 49,4%-ոց տարեկան աճ:
Բանկի ընդհանուր կապիտալն ավելացել է 25,8%-ով՝ գերազանցելով 8 մլրդ 822 մլն դրամը: 2008թ. բանկի պարտավորություններն ավելացել են 53,7%-ով՝ կազմելով 59 մլրդ 319 մլն դրամ: Վարկային պորտֆելն ավելացել է 17 մլրդ-ով՝ կազմելով 46 մլրդ 691 մլն դրամ:
Մամլո ծառայությունում նշել են, որ երկրորդ տարին անընդմեջ “Յունիբանկը” շարունակում է պահպանել առաջատարի դիրքերը ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդների շուկայում. 2008թ. դեկտեմբերի 30-ի դրությանբ այդ ցուցանիշը կազմել է 32 մլրդ 541 մլն դրամ: Ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդների աճը կազմել է 27%:

Прибыль «Юнибанка» выросла в 5 раз
Ереван /Медиамакс/. Чистая прибыль, полученная «Юнибанком» по итогам 2008 года, составила 1 млрд 729 млн драмов, превысив аналогичный показатель 2007 года почти в 5 раз.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе «Юнибанка», активы банка в 2008 году период превысили 68 млрд 141 млн драмов, обеспечив годовой рост более чем на 49,4%.
Общий капитал банка возрос на 25,8% и превысил 8 млрд 822 млн драмов. Обязательства банка в 2008 году возросли на 53,7% и составили 59 млрд 319 млн драмов. Величина кредитного портфеля выросла на 17 млрд, достигнув 46 млрд 691 млн драмов.
В пресс-службе отметили, что второй год подряд «Юнибанк» продолжает удерживать лидирующие позиции по срочным вкладам физических лиц - на 30 декабря 2008 года этот показатель достиг 32 млрд 541 млн драмов. Прирост объема срочных вкладов физических лиц составил 27%.