Ռուսաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ չվերթերի թիվը կհասնի շաբաթական 290-ի
Ռուսաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ թուրքական ավիաընկերությունների շաբաթական չվերթերի թիվն ավելացել է ավելի քան 100-ով, դրանց ընդհանուր թիվը կհասնի շաբաթական 290-ի, հայտնել է «Ռոստուրիզմ»-ի ղեկավար Զարինա Դոգուզովան Telegram-ի իր ալիքում։
«Ապրիլի 29-ից մեր երկրների միջեւ թուրքական ավիաընկերությունների շաբաթական չվերթերի թիվն ավելացել է ավելի քան 100-ով, ներառյալ՝ թռիչքները Ռուսաստանի մարզերից։ Այսպիսով, շաբաթական չվերթերի ընդհանուր թիվը կհասնի 290-ի, դրանցից մի քանիսը կիրականացվեն մինչեւ մայիսի 15-ը` հնարավոր երկարաձգմամբ։ Մենք հուսով ենք, որ դա թույլ կտա զբոսաշրջային օպերատորներին եւ գործակալներին աստիճանաբար սկսել կատարել իրենց պարտավորությունները զբոսաշրջիկների առջեւ»,- Դոգուզովայի խոսքերն է մեջբերում ՏԱՍՍ գործակալությունը:
Նա նշել է, որ մայիսի 6-ից նաեւ «Աերոֆլոտ»-ը կսկսի թռիչքներ կատարել դեպի Անթալիա եւ Ստամբուլ՝ օրական մինչեւ երկու անգամ։ «Ռոստուրիզմ»-ը ՌԴ տրանսպորտի նախարարության հետ միասին մշտապես աշխատում է ռուսաստանցի զբոսաշրջիկների ուղեւորությունների տրանսպորտային հասանելիության ընդլայնման ուղղությամբ, այդ թվում՝ ուրիշ երկրներ, հավելել է գերատեսչության ղեկավարը։

Количество авиарейсов между Россией и Турцией достигнет 290 в неделю
Количество еженедельных рейсов турецких авиакомпаний между Россией и Турцией увеличилось более чем на 100, общее количество рейсов достигнет 290 в неделю, сообщила руководитель Ростуризма Зарина Догузова в своем Telegram-канале.
«С 29 апреля количество еженедельных рейсов турецких авиакомпаний между нашими странами увеличилось более чем на 100, включая рейсы из регионов России. Таким образом, общее количество рейсов достигнет 290 в неделю - часть из них будет летать до 15 мая с возможной пролонгацией. Рассчитываем, что это позволит туроператорам и турагентам начать постепенно выполнять свои обязательства перед туристами»,- приводит слова Догузовой агентство ТАСС.
Она отметила, что также с 6 мая «Аэрофлот» начнет летать в Анталью и Стамбул до двух раз в день. Ростуризм совместно с Министерством транспорта РФ постоянно работает над расширением транспортной доступности поездок российских туристов, в том числе в другие страны, добавила глава ведомства.