Օգոստոսի 12-14-ը կանջատվեն Երեւանի որոշ բանկոմատներ
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ՓԲԸ կայանների միջև մալուխների վերանորոգման աշխատանքների հետ կապված ս.թ. օգոստոսի 12-14-ը տեղի է ունենալու## «ԱրՔա» վճարային համակարգի որոշ բանկոմատների անջատում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, «ԱրմենՏել» և «Արմենիան Քարդ» ընկերությունների համատեղ աշխատանքների արդյունքում նշված ժամանակահատվածում անջատվելու է համակարգի բանկոմատների միայն 15%-ը և միայն Երևան քաղաքում, որի համար «Արմենիան Քարդ» ՓԲԸ-ն հայցում է բոլոր քարտապանների ներողամտությունը:
«Արմենիան Քարդ»-ը տեղեկացնում է նաև, որ կանխիկացման գործարքներ իրականացնելու համար քարտապանները կարող են դիմել համակարգի անդամ բանկերի բաժանմունքներին:

12-14 августа в Ереване будут отключаться некоторые банкоматы
Ереван /Медиамакс/. 12-14 августа некоторые банкоматы платежной системы ArСa в Ереване будут отключаться из-за ремонта кабелей## между станциями компании «АрменТел».
Как сообщили сегодня Медиамакс в ЗАО «Армениан Кард» (ArCa), благодаря совместной работе с «АрменТел», в указанный период отключениям будут подвергаться только 15 % банкоматов и только в Ереване.
ЗАО «Армениан Кард» надеется на понимание клиентов и напоминает, что операции по обналичиванию денежных средств можно осуществлять в филиалах банков-членов ArCa.