“ԱրմենՏել” ընկերությունը հայտարարել է Հայաստանում Beeline-ի կորպորատիվ համալսարանի գործարկման մասին
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը /Beeline ապրանքանիշ/ այսօր հայտարարել է Հայաստանում## իր աշխատակիցների համար նախատեսված Beeline-ի կորպորատիվ համալսարանի բացման մասին:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, ելույթ ունենալով Beeline կորպորատիվ համալսարանի այսօր Երեւանում կայացած բացման շնորհանդեսին, “ՎիմպելԿոմ” ԲԲԸ ԱՊՀ երկրներում անձնակազմի հետ աշխատանքի ու կազմակերպչական զարգացման ծառայության պետ Գալինա Վորոնեցկայան ասել է, որ համալսարանի բացումը թույլ կտա միասնական կորպորատիվ չափորոշիչ եւ կառավարման կուլտուրա մշակել “ԱրմենՏել” ընկերությունում:
Նրա խոսքերով, “ՎիմպելԿոմը” բոլոր այն երկրներում, ուր այն ներկա է, իր առջեւ “թիվ 1 գործատու” դառնալու հավակնոտ խնդիր է դնում, եւ կորպորատիվ համալսարան բացելու որոշումը քայլ է այդ նպատակին տանող ճանապարհին:
“Այսօր շուկայում պայքար է ընթանում հաճախորդների ու արհեստավարժ մասնագետների համար, եւ տվյալ համատեքստում Beeline համալսարանը, որտեղ կպատրաստվեն ընկերության արհեստավարժ մասնագետներն ու մենեջերները, ռազմավարական նշանակություն է ձեռք բերում”,- ասել է Գալինա Վորոնեցկայան:
“ԱրմենՏելի” գլխավոր տնօրեն Նեյչո Վելիչկովը հայտարարել է, որ այնպիսի երկրներում, ինչպիսինը Հայաստանն է, հաճախորդները շատ պահանջկոտ են, եւ դա ընկերությանն արագ զարգանալու հնարավորություն է տալիս:
Beeline համալսարանի ղեկավար Նատալյա Ժուրավլյովան ասել է, որ համալսարանի առավելությունն այն է, որ այն հնարավորություն է տալիս աջակցել ընկերության ռազմավարությանը, գիտելիքներ կուտակել եւ փորձ փոխանակել:
Նատալյա Ժուրավլյովան ասել է, որ համալսարանի տարբերակիչ առանձնահատկությունը դրա դասախոսական կազմն է, որը ձեւավորվել է բացառապես ընկերության սերտիֆիկացված մարզիչներից, որոնք տիրապետում են դասավանդման հմտությունների բոլոր այն երկրներում, ուր ներկա է “ՎիմպելԿոմը”:

Компания «АрменТел» объявила об открытии корпоративного университета Beeline в Армении
Ереван /Медиамакс/. Компания «АрменТел» (бренд Beeline) объявила сегодня об открытии## корпоративного университета Beeline в Армении для своих сотрудников.
Как сообщает агентство Медиамакс, выступая сегодня в Ереване на презентации корпоративного Beeline-университета, руководитель службы по работе с персоналом и организационному развитию в странах СНГ ОАО «ВымпелКом» Галина Воронецкая сказала, что открытие университета позволит выработать единый корпоративный стандарт и единую управленческую корпоративую культуру в компании «АрменТел».
По ее словам, «ВымпелКом» во всех странах своего присутствия ставит амбициозную задачу стать «работодателем номер 1» и решение об открытии корпоративного университета - это один из шагов на пути к этому.
«Сегодня на рынке идет борьба за клиентов и за профессиональные кадры, и в данном контексте Beeline-университет, где будут готовиться профессиональные кадры и менеджеры компании, приобретает стратегическое значение», - сказала Галина Воронецкая.
Гендиректор «АрменТел» Нейчо Величков заявил, что в таких странах, как Армения, клиенты очень требовательны, и это дает компании возможность быстрого развития.
Руководитель Beeline-универсиета Наталья Журавлева сказала, что преимущество университета закۑΑǐБΑ‘QϠв том, что он дает возможность поддерживать стратегию развития компании, накапливать знания и обмениваться опытом.
Наталья Журавлева сказала, что отличительной чертой университета является преподавательский состав, сформированный исключительно из сертифицированных тренеров компании, которые имеют навыки преподавания во всех странах присутствия «ВымпелКом».