ՀայՓոստն ընդլայնում է միջազգային համագործակցությունը
01.07.2021 | 15:19 Գլխավոր էջ / Նորություններ /
#ՀայՓոստ #Ղրղզստանի փոստ #համաձայնագիր
ՀայՓոստը եւ Ղրղզստանի փոստը հայտարարել են փոստային, լոգիստիկ, ֆինանսական, բեռնափոխադրումների ոլորտներում նոր համագործակցության մեկնարկի մասին:
ՀայՓոստի գլխավոր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը եւ Ղրղզստանի փոստի տնօրեն Էսեն Շերբոտոյեւը համագործակցության համաձայնագիրը ստորագրել են Երեւանի նորաբաց, վերաբրենդավորված 0019 փոստային բաժանմունքում:
«ՀայՓոստը բարեփոխումների ճանապարհին է եւ նպատակ ունի ապահովել փոստային կապի արդյունավետ զարգացում: Մենք սկիզբ ենք դրել փոստային ծառայություների մատուցման  նոր մշակույթի ձեւավորմանը եւ միջազգային համագործակցությունների ընդլայնմանը, որոնցով մեր հաճախորդներին մշտապես կառաջարկենք նորարար եւ առաջադեմ լուծումներ»,- ասել է ՀայՓոստի գլխավոր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը:
Հայփոստում նշել են, որ նոր համագործակցությունը կբարելավի հաճախորդների համար ծառայությունների որակը, ինչպես նաեւ Ղրղզստանից Հայաստան եւ հակառակ ուղղությամբ փոստային առաքանիների առաքման լոգիստիկան:
Նախատեսվում է ստեղծել փոստի սպասարկման համար ՏՏ լուծումների ոլորտում փորձի փոխանակման, ինչպես նաեւ նորարարական տեխնոլոգիաների ոլորտում պատրաստի արտադրանք ձեռք բերելու հնարավորություն: