Անցած տարվա դեկտեմբերից բանակցություններ են վարվում Հայաստանում ռուսական «Սպուտնիկ V» կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի արտադրության կազմակերպման ուղղությամբ: Բանակցությունները շարունակվում են առ այսօր։Այս մասին ասել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի (ԵՏՀ) արդյունաբերության եւ ագրոարդյունաբերական համալիրի նախարար Արտակ Քամալյանը՝ նախօրեին կազմակերպված Մոսկվա - Բիշքեկ - Երեւան - Մինսկ - Նուր-Սուլթան առցանց ճեպազրույցի ժամանակ: 08.02.2021 | 16:44 ՀՀ ընկերությունները կարող են ներգրավվել Sputnik V-ի արտադրության մեջ «Որքանով ինձ հայտնի է, Հայաստանը պատրաստ է ամսական մոտ 100 հազար դեղաչափի արտադրության հարթակ տրամադրել: Այս բանակցությունները դեռ չեն ավարտվել, հուսով եմ, դրանք կավարտվեն մոտ ժամանակներս եւ բանակցային գործընթացից կանցնեն ծրագրի կոնկրետ իրագործմանը»,- ասել է Արտակ Քամալյանը: Tweet Դիտում՝ 3323

С декабря прошлого года ведутся переговоры о налаживании на территории Армении производства российской вакцины от коронавируса «Спутник V». Эти переговоры продолжаются и сегодня.Об этом накануне в ходе онлай-брифинга Москва - Бишкек - Ереван - Минск - Нур-Султан сообщил министр по промышленности и агропромышленному комплексу Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) Артак Камалян. 08.02.2021 | 16:44 Армянские компании могут быть вовлечены в производство вакцины «Спутник V» «Насколько мне известно, Армения готова предоставить площадку на производство примерно 100 тыс. доз в месяц. Эти переговоры еще не закончены, надеюсь, они закончатся в ближайшем будущем и от переговорного процесса перейдут к конкретной реализации проекта»,- отметил Артак Камалян Tweet Просмотры 3342