Ամերիկացիները նոր խթանող փաթեթի շրջանակում իրենց հասանելիք $380 մլրդ ուղղակի վճարումներից $40 մլրդ-ը կարող են ծախսել բիթքոին եւ բաժնետոմսեր գնելու համար, հաղորդում է Finmarket-ը՝ վկայակոչելով Mizuho Securities-ի հարցման արդյունքները։Հարցումը, որին մասնակցել է 235 մարդ, ցույց է տվել, որ ամերիկացիների 40%-ը նախատեսում է գումարի գոնե մի մասը ներդնել բիթքոինի եւ բաժնետոմսերի մեջ: Միաժամանակ, հարցվածների 20%-ը նշել է, որ դրա վրա կծախսի գումարի 20%-ը, իսկ ամերիկացիների 13%-ը նախատեսում է 20%-ից մինչեւ 80% ուղղել բաժնետոմսերի կամ կրիպտոարժույթի ձեռքբերմանը, եւս 2%-ը`գումարի ավելի քան 80%-ը։ 09.03.2021 | 10:47 Բայդեն․ Աշխարհը տեղում չի դոփում, հատկապես Չինաստանը Ընտրելով բաժնետոմսերի եւ բիթքոինի միջեւ՝ ամերիկացիների մեծ մասը նախընտրում է ներդրումներ կատարել կրիպտոարժույթի մեջ: Mizuho-ի վերլուծաբանները նշել են, որ բիթքոին գնելու վրա կարող է ծախսվել $25 մլրդ, ինչը համապատասխանում է դրա շուկայական կապիտալիզացիայի 2-3%-ին:Բիթքոինի գինը նախօրեին կազմեց մոտ $55,6 հազ․, իսկ հանգստյան օրերին այն $60 հազարից ավել բարձրացավ։ Փետրվարի վերջին Deutsche Bank-ը, իր հետազոտության արդյունքների համաձայն, նշել էր, որ ուղղակի վճարումների ընդհանուր ծավալից, որն այն ժամանակ գնահատվում էր $465 մլրդ, $170 մլրդ-ը կարող է ուղղվել բաժնետոմսերի գնմանը:Վերջին փուլի շրջանակում որոշ ամերիկացիներ արդեն ստացել են վճարումները: Բանկային հաշիվներին ուղղակի փոխանցումների տեսքով առաջին վճարումները պետք է հասնեին հանգստյան օրերին: Համապատասխան գումարի բանկային չեկերը եւ դեբետային քարտերը կսկսեն տրամադրվել մոտակա շաբաթներին։ Tweet Դիտում՝ 6297

Американцы могут потратить $40 млрд из $380 млрд, которые они должны получить в качестве прямых выплат в рамках нового стимулирующего пакета, на покупку биткоина и акций, сообщает Finmarket.ru cо ссылкой на результаты опроса Mizuho Securities, в котором приняли участие 235 американцев.Опрос показал, что 40% из них планируют инвестировать хотя бы часть суммы в биткотн и акции. При этом 20% респондентов сообщили, что потратят на это 20% полагающейся им суммы, 13% опрошенных планируют направить в акции или криптовалюту от 20% до 80% выплат, еще 2% - более 80%. 09.03.2021 | 10:47 Байден։ Мир не стоит на месте, особенно Китай Выбирая между акциями и биткоином, большинство американцев предпочитают инвестировать в криптовалюту. Аналитики Mizuho отметили, что на покупку биткоина может быть потрачено $25 млрд, что соответствует 2-3% его рыночной капитализации.Стоимость биткоина накануне составила около $55,6 тыс., после того как в выходные она поднималась выше $60 тыс.В конце февраля Deutsche Bank по результатам своего исследования сообщил, что на покупку акций может быть направлено $170 млрд из общего объема прямых выплат, который тогда оценивался в $465 млрд.Некоторые американцы уже получили выплаты в рамках последнего раунда. Первые платежи в виде прямых переводов на банковские счета должны были поступить в минувшие выходные. Банковские чеки и дебетовые карты с соответствующей суммой начнут поступать американцам в ближайшие недели․ Tweet Просмотры 6298