Օլեգ Տինկովը չի վաճառի իր բանկը «Յանդեքս»-ին
TCS Group-ի («Տինկոֆ Բանկ»-ի գլխամասային կառույցը) եւ «Յանդեքս»-ի միջեւ գործարքը չի կայանա, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
Ինչպես նշել է բանկի ներկայացուցիչը, TCS Group-ն այլ ընկերությունների հետ  բանկի վաճառքի շուրջ բանակցություններ չի վարում՝ «Տինկոֆ Բանկ»-ը կզարգանա ինքնուրույն:
Banks.am հիշեցնում է, որ սեպտեմբերի վերջին հայտարարվել էր, որ TCS Group-ը բանակցություններ է վարում «Յանդեքս»-ի հետ իր ակտիվների վաճառքի շուրջ։
Համաձայն ձեռքբերված նախնական համաձայնության՝ «Յանդեքս»-ը յուրաքանչյուր բաժնետոմսի համար պետք է վճարեր $27,64, ինչն արդյունքում կկազմեր $5,48 մլրդ։
Կիպրոսում գրանցված TCS Group-ը հանդիսանում է «Տինկոֆ Բանկ»-ի միակ բաժնետերը, հոլդինգի կազմի մեջ է մտնում նաեւ «Տինկոֆ Ապահովագրություն»-ը եւ այլ ակտիվներ։

Cделка между «Тинькофф Банком» и «Яндексом» не состоится
Cделка между TCS Group (головная структура «Тинькофф Банка») и «Яндексом» не состоится, передает ТАСС.
Как сообщил представитель банка, TCS Group не ведет переговоры о продаже банка с другими компаниями, «Тинькофф Банк» будет развиваться самостоятельно.
Banks.am напоминает, что в конце сентября было объявлено о том, что TCS Group ведет переговоры о своей продаже «Яндексу». В соответствии с предварительно достигнутым соглашением, «Яндекс» должен был заплатить за каждую акцию по $27,64, что в сумме должно было составить около $5,48 млрд.
Кипрская TCS Group является единственным акционером «Тинькофф Банка», в холдинг также входит «Тинькофф Страхование» и другие активы.