TCS Group-ը («Տինկոֆ Բանկ»-ի գլխամասային կառույցը) բանակցություններ է վարում «Յանդեքս»-ի հետ իր ակտիվների վաճառքի շուրջ, ասված է Լոնդոնի ֆոնդային բորսայի կայքում հրապարակված TCS-ի հաղորդագրության մեջ։Ինչպես հաղորդում է RBC-ն, «Յանդեքս»-ը հաստատել է այս տեղեկատվությունը։Համաձայն ձեռքբերված նախնական համաձայնության՝ «Յանդեքս»-ը յուրաքանչյուր բաժնետոմսի համար պետք է վճարի $27,64, ինչն արդյունքում կկազմի $5,48 մլրդ։Կիպրոսում գրանցված TCS Group-ը հանդիսանում է «Տինկոֆ Բանկ»-ի միակ բաժնետերը, հոլդինգի կազմի մեջ է մտնում նաեւ «Տինկոֆ Ապահովագրություն»-ը եւ այլ ակտիվներ։ 27.07.2020 | 13:24 Օլեգ Տինկովն արյան քաղցկեղի դեմ պայքարի հիմնադրամ կհիմնի Գնման վերջնական պայմանները կախված կլինեն ակտիվի բազմակողմանի ստուգման արդյունքներից, հետեւում է TCS-ի հաղորդագրությունից։ Ընկերությունն ընդգծում է, որ չնայած այն հանգամանքին, որ TCS-ն եւ «Յանդեքս»-ը մտադիր են իրականացնել գործարքը, այնուամենայնիվ վերջնական որոշում այս առումով դեռեւս չկա, ինչպես եւ չկան վաճառքի վերջնական պայմանները։ Համաձայն «Յանդեքս»-ի հաղորդակցության՝ գործարքը պետք է հավանության արժանանա IT ընկերության բաժնետերերի ժողովին։TCS Group-ի հիմնադիր Օլեգ Տինկովը Reuters-ին ասել է, որ «Յանդեքս»-ին հնարավոր վաճառքից հետո «մտադիր է մնալ ընկերության հետ»: Իր խոսքով՝ ֆինանսական շուկայում նա հասել է ամեն ինչի, ինչ ցանկանում էր, եւ եկել է ժամանակը զբաղվել մեկ այլ գործով, մասնավորապես, արյան քաղցկեղի դեմ պայքարի հիմնադրամի ստեղծմամբ: Tweet Դիտում՝ 6239

TCS Group (головная структура «Тинькофф Банка») ведет переговоры о своей продаже «Яндексу», говорится в сообщении TCS, опубликованном на сайте Лондонской фондовой биржи. Как сообщает RBC, «Яндекс» подтвердил эту информацию.В соответствии с предварительно достигнутым соглашением, «Яндекс» должен будет заплатить за каждую акцию по $27,64, что в сумме составит около $5,48 млрд. Кипрская TCS Group является единственным акционером «Тинькофф Банка», в холдинг также входит «Тинькофф Страхование» и другие активы. 27.07.2020 | 13:24 Олег Тиньков создаст фонд для борьбы с раком крови Окончательные условия покупки будут зависеть от результатов комплексной проверки актива, следует из сообщения TCS. Компания подчеркивает, что хотя TCS и «Яндекс» намерены осуществить сделку, окончательного решения по ней еще нет, как и нет окончательных условий продажи. Из сообщения «Яндекса» следует, что сделка должна получить одобрение на собрании акционеров IT-компании.Основатель TCS Group Олег Тиньков cказал Reuters, что намерен «остаться с компанией» после ее возможной продажи «Яндексу». По его словам, он достиг всего, чего хотел на финансовом рынке, и для него настало время заняться чем-то другим, в частности, созданием благотворительного фонда для борьбы с лейкемией. Tweet Просмотры 6260