ՀԾԿՀ հավանություն է տվել “ՀայՌուսգազարդի” ներդրումային ծրագրին
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հանրային ծառայությունների կարգավորող հանձնաժողովն (ՀԾԿՀ) այսօր հավանություն է տվել 2008-2010 թթ. “ՀայՌուսգազարդ” ՓԲԸ ներդրումային ծրագրին:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, “ՀայՌուսգազարդի” ներկայացուցիչ Աշոտ Հակոբյանն այսօր ասել է, որ ծրագրի ընդհանուր արժեքը կկազմի 45 մլրդ 200 մլն դրամ:
“ՀայՌուսգազարդը” մտադիր է հատուկ ուշադրություն հատկացնել անվտանգության ապահովման հարցերին եւ 2010 թվականի դրությամբ նախատեսում է իր բաժանորդների բնակարաներում տեղադրել անվտանգության ավտոմատ համակարգեր` ձայնաազդանշաններ:
“ՀայՌուսգազարդի” գլխավոր տնօրեն Կարեն Կարապետյանն ասել է, որ տվյալ համակարգի ինքնարժեքը կազմում է 28 հազար դրամ` առանց ԱԱՀ: Այդ գումարը վճարվելու է բաժանորդների կողմից 10 տարվա ընթացքում` օգտագործված գազի վճարումների հետ մեկտեղ:
Կարեն Կարապետյանն ասել է, որ ընթացիք տարում սակագների փոփոխություն չի նախատեսվում, սական “ցանկացած ներդրումներ ենթադրում են գների աճ”: Նա նաեւ հայտնել է, որ 2008 թվականին ընկերության բաժանորդների թիվը կաճի 50 հազարով:

КРОУ одобрила инвестиционную программу «АрмРосгазпром»
Ереван /Медиамакс/. Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) одобрила сегодня инвестиционную программу ЗАО «АрмРосгазпром» на 2008-2010 гг.
Как сообщает агентство Медиамакс, представитель «АрмРосгазпрома» Ашот Акопян сказал сегодня, что общая стоимость программы составит 45 млрд 200 млн драмов.
Особое внимание «АрмРосгазпром» намерена уделять вопросам безопасности и до 2010 года планирует оснастить квартиры своих абонентов автоматической системой безопасности - сигнализаторами.
Президент «АрмРосгазпрома» Карен Карапетян сказал, что себестоимость данной системы составляет 28 тысяч драмов без НДС. Эта сумма будет оплачиваться абонентами в течение 10 лет при оплате потребленного газа.
Карен Карапетян сказал, что в текущем году изменений в тарифах не намечается, но «любые инвестиции подразумевают повышение цен». Он также сообщил, что в 2008 году число абонентов компании увеличится на 50 тысяч.