“Վիմպելկոմը” պաշտոնապես հայտարարեց, որ “ԱրմենՏելն” անվանափոխելու է “Բիլայնի”
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Վիմպելկոմ” ԲԲԸ գործադիր փոխնախագահ Դմիտրի Պլեսկոնոսն այսօր հայտարարել է, որ “մենք ունենք բոլոր իրավունքները Հայաստանի տարածքում աշխատել մեր ապրանքանշանի ներքո եւ ուրախ ենք, որ այժմ կան օրինական հիմքերը հանրապետությունը ՙԲիլայն՚ ընդհանուր տարածքին միացնելու համար”:
“Հիմա մեր առջեւ կանգնած է անվանափոխության իրականացման եւ “ԱրմենՏելի” բոլոր գործընթացները “Վիմպելկոմ” ընկերությունների խմբի ընդհանուր չափանիշներին համապատասխանեցնելու խնդիրը”, - ասել է Դմիտրի Պլեսկոնոսը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, “Վիմպելկոմ” ընկերությունների խումբն այսօր հայտարարել է, որ փետրվարի 25-ին Հայաստանի Հանրապետության Մտավոր սեփականության գործակալությունն որոշում է կայացրել “Վիմպելկոմ” ԲԲԸ եւ “ԱրմենՏել” ՓԲԸ միջեւ “Բիլայն” եւ Beeline ապրանքանիշերի օգտագործման իրավունքների փոխանցման արտոնագրված պայմանգրի գրանցման, ինչպես նաեւ Հայաստանի տարածքում “Ապրիր վառ կողմի վրա” կարգախոսի օգտագործման մասին:
“Դա նշանակում է, որ նշված ամսաթվից “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ն օրինական կերպով կարող է Հայաստանի տարածքում օգտագործել տվյալ ապրանքանիշները”,- հայտնել են “Վիմպելկոմի” մամլո ծառայությունում:
2008 թվականի հունվարին Հայաստանի Վճռաբեկ դատարանը հաստատել էր Հայաստանի տարածքում կապի ծառայությունների վերաբերյալ “Բիլայն” եւ Beeline ապրանքանիշերի միջազգային գրանցման տարածումը: Դատարանի որոշումից անմիջապես հետո “Վիմպելկոմը” սկսեց Հայաստանում “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ն իր ապրանքանիշների օգտագործման իրավունքների փոխանցման գրանցման ընթացակարգերը:

«Вымпелком» официально заявил, что проведет ребрендинг «АрменТел» на «Билайн»
Ереван /Медиамакс/. Исполнительный вице-президент ОАО «Вымпелком» Дмитрий Плесконос заявил сегодня, что «мы имеем полное право работать под нашим товарным знаком на территории Армении и рады, что теперь есть законное основание присоединить республику к единому пространству «Билайн».
«Сейчас перед нами стоит задача осуществить ребрендинг и привести все процессы «АрменТела» к единым стандартам группы компаний «Вымпелком», - сказал Дмитрий Плесконос.
Как сообщает агентство Медиамакс, группа компаний «Вымпелком» объявила сегодня, что 25 февраля Агентством интеллектуальной собственности Республики Армения было принято решение о регистрации лицензионного договора между ОАО «Вымпелком» и ЗАО «АрменТел» на передачу прав на использование товарных знаков «Билайн» и Beeline, а также слогана «Живи на яркой стороне!» для использования на территории Армении.
«Это означает, что с указанной даты ЗАО «АрменТел» может использовать данные товарные знаки в Армении на законных основаниях», - сообщили Медиамакс в пресс-службе «Вымпелкома».
В январе 2008 года Кассационный суд Армении подтвердил распространение международных регистраций товарных знаков «Билайн» и Beeline в отношении услуг связи на территории Армении. Сразу после получения решения суда «Вымпелком» начал процедуру регистрации передачи прав на использование своих товарных знаков ЗАО «АрменТел» в Армении.