Կոնվերս Բանկում ամփոփել են «Լոռվա գույներ» մրցույթի արդյունքները
Կոնվերս Բանկում ամփոփել են Հովհաննես Թումանյանի 150-ամյակի կապակցությամբ հայտարարված «Լոռվա գույներ» մրցույթի արդյունքները:
Բանկում նշել են, որ ընդհանուր առմամբ, մրցույթին մասնակցել է մինչեւ 12 տարեկան մոտ 250 երեխա:
Մրցանակներ են ստացել ֆեսյբուքյան հարթակում մրցույթի արդյունքներով առավելագույն քանակի քվեներ ստացած կամ «Բանկի ընտրություն»-ը դարձած 10-ը մասնակիցները: Խրախուսական նվերներ են հանձնվել բոլոր մասնակիցներին, ինչպես նաեւ Հովհաննես Թումանյանի կյանքին եւ ստեղծագործությանը նվիրված վիկտորինայի հաղթողներին:
«Մրցույթին ներկայացված բոլոր նկարները արժանի էին մրցանակի՝ ոգեւորում էր թե՛ երեխաների ու ծնողների ակտիվությունը, թե՛ Թումանյանի ստեղծագործության նկատմամբ հետաքրքրությունը, թե՛ նկարների ընդգրկուն թեմատիկան: Շնորհակալություն ենք հայտնում մասնակիցներին մրցույթի նկատմամբ հետաքրքրվածության եւ մասնակցության համար»,- ասել են Կոնվերս Բանկում՝ հավելելով, որ որոշ նկարներ առաջիկայում կցուցադրվեն բանկում:
Հովհաննես Թումանյանի 150-ամյակին էր նվիրված նաեւ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ Կոնվերս Բանկի աշխատակիցների երեխաների համար կազմակերպված միջոցառումը: Դրա շրջանակում երեխաները դիտել են Թումանյանի ստեղծագործությունների հիման վրա ներկայացում եւ մասնակցել են թեմատիկ մրցույթի:

04.06.2019 | 14:52 Главная страница / Новости /
Призы получили 10 участников, которые набрали наибольшее количество голосов на странице банка в Фейсбуке или выиграли номинацию «Выбор банка». Мотивационные призы были вручены всем участникам, а также победителям викторины, посвященной жизни и творчеству Ованеса Туманяна.
«Все картины, представленные на конкурс, были достойны приза. Воодушевляет активность как детей, так и родителей, особенно их интерес к работе Туманяна и широкое освещение разных тематик в представленных работах. Мы благодарим участников за проявленный интерес и участие в конкурсе»,- отметили в Конверс Банке, добавив, что в ближайшее время некоторые из картин будут выставлены в банке.
150-летию Туманяна было посвящено также мероприятие, организованное для детей сотрудников Конверс Банка по случаю Международного дня защиты детей. В рамках мероприятия дети посмотрели спектакль по мотивам произведений Туманяна и приняли участие в тематической игре.