Համաշխարհային բիզնես միջավայրում նշանակալի դերակատարում ունեցող հայտնի հայ գործարարների «Կառուցիր Հայաստան» նախաձեռնության շրջանակում ստեղծվել է «Կառուցիր Հայաստան» հիմնադրամը:Նորաստեղծ կառույցի հիմնադիրներն են շվեյցարահայ հայտնի գործարար, «Ֆրանկ Մյուլլեր» ապրանքանիշի սեփականատեր Վարդան Սըրմաքեշը եւ «Եռանավ» ընկերության հիմնադիր տնօրեն Սեւակ Արծրունին: 14.07.2018 | 10:32 Պետության հետ, բայց ոչ պետության միջոցներով. «Կառուցի՛ր Հայաստան»-ի տեսլականը Հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհուրդը գլխավորում է Վարդան Սըրմաքեշը, խորհրդի անդամներն են Սեւակ Արծրունին եւ իրավաբան Հայկ Հովհաննիսյանը։ Հիմնադրամի նպատակն է՝ սահմանել բիզնես հայրենադարձության հայեցակարգային ուղղությունները, մշակել կարճաժամկետ/երկարաժամկետ ռազմավարություն, ապա համապատասխան ծրագրերի ու նախագծերի իրականացմամբ հետամուտ լինել դրանց իրագործմանը: «Կառուցիր Հայաստան»-ի առաքելությունն է հայրենիքի ճանապարհը բռնած հային զինել անհրաժեշտ տեղեկատվությամբ, ներգրավել հիմնադրամի միջոցով Հայաստանում իրականացվող բիզնես ծրագրերում, ապահովել համապատասխան խորհրդատվությամբ` իրավաբանական, սոցիալական, տնտեսական, առողջապահական, կրթական, մշակութային եւ այլ ոլորտներում:Հիմնադրամի տեղեկատվական հարթակն այժմ պատրաստման փուլում է: Շուտով այն հասանելի կլինի հայերեն ու անգլերեն տարբերակներով։ 12.07.2018 | 11:40 «Կառուցի՛ր Հայաստան» նախաձեռնությունը կնպաստի հայրենադարձությանը «Կառուցիր Հայաստան»-ը նախագիծ է, որը նպատակ ունի ապահովել հայրենադարձությունը խթանող ներդրումների հոսք դեպի Հայաստան, ստեղծել սոցիալ-տնտեսական նպաստավոր միջավայր, որը համապատասխան ենթակառուցվածքների հիման վրա ի վիճակի կլինի ընդունել հայրենադարձության ինքնահոս ալիքը: Tweet Դիտում՝ 16010

В рамках проекта «Построй Армению», инициированного известными армянскими бизнесменами, играющими значительную роль в глобальной бизнес-среде, создан фонд «Построй Армению». Учредителями недавно созданной структуры являются известный швейцарский бизнесмен армянского происхождения, владелец торговой марки «Франк Мюллер» Вартан Сирмакес и основатель и директор компании «Еранав» Севак Арцруни. Попечительский совет фонда возглавляет Вартан Сирмакес, членами Совета являются Севак Арцруни и юрист Айк Ованнисян. 12.07.2018 | 11:40 Инициатива «Строй Армению» будет способствовать репатриации Цель фонда - определить концептуальные направления бизнес репатриации, разработать краткосрочную и долгосрочную стратегии и быть последовательным в их реализации при осуществлении соответствующих программ и проектов.Миссия «Построй Армению» заключается в предоставлении армянам необходимой для репатриации информации, их привлечении к бизнес-проектам в Армении, реализуемых посредством фонда, а также предоставлении соответствующей консультации в правовой, социальной, экономической, медицинской, образовательной, культурной и других сферах.В настоящее время разрабатывается информационная платформа фонда. В ближайшее время веб-сайт будет доступен на армянском и английском языках. Tweet Просмотры 16041