ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը գործարկել է Բողոքների կենտրոնը
Բանկում նշել են, որ կենտրոնը գործարկվել է «հաճախորդների սպասարկման որակի բարելավման եւ հաճախորդների առաջարկությունների, հարցումների եւ բողոքների հետ հնարավորինս արագ եւ արդյունավետ աշխատանքի կազմակերպման նպատակով»:
«Ձգտելով դառնալ հնարավորինս մատչելի բոլոր սեգմենտների հաճախորդների համար եւ հնարավորինս բավարարել յուրաքանչյուրի կարիքները՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է բանկի հետ հաղորդակցման հետեւյալ 8 եղանակները.
1. Սոցիալական ցանցեր,
2. Դիմումների ուղարկում փոստով,
3. Բանկի բոլոր մասնաճյուղերում տեղադրված «Բողոքների եւ առաջարկությունների արկղերի» միջոցով դիմումների ներկայացում,
4. Հաղորդագրությունների ուղարկում բանկի կայքի միջոցով,
5. Գրավոր դիմումների ուղարկում headoffice@vtb.am էլեկտրոնային հասցեին,
6. 24/7 ռեժիմով զանգեր բանկի Կոնտակտային կենտրոն՝ 8787 հեռախոսահամարով,
7. Քարտային բողոքներ,
8. Խնդրահարույց վարկառուների հարցումներ:
Նախքան Բողոքների կենտրոնի ստեղծումը եւ նպատակ ունենալով առավելագույնս նվազեցնել հաճախորդների դիմումների պատասխանների ժամկետները՝ բանկն իրականացրել է մի շարք բիզնես-գործընթացների ավտոմատացումներ եւ բարելավումներ:
Բանկը պարբերաբար վերլուծում է հաճախորդների դիմումները եւ քայլեր է ձեռնարկում պրոդուկտների, գործընթացների, սպասարկման հեռավար ուղիների ֆունկցիոնալի բարելավման նպատակով, ինչը կհանգեցնի ստացվող դիմումների աստիճանական նվազմանը:
Բանկը մեծ նշանակություն է տալիս հաճախորդների դիմումների ուսումնասիրության գործընթացին եւ բարձր է գնահատում այս ուղղությամբ ՀՀ Կենտրոնական բանկի եւ Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի հետ համագործակցությունը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Հաճախորդների դիմումներին պատասխանելու ժամկետը կազմում է դիմումը ստանալու պահից 10 աշխատանքային օր, սակայն հաճախորդների հետ պարզաբանումները եւ խորհրդատվությունը սկսվում են անմիջապես դիմումի ստացման պահից։
«Մեր բանկում սպասարկման որակի հետ կապված դիտողություններ, ցանկություններ կամ առաջարկություններ ունենալու դեպքում կարող եք թողնել Ձեր դիմումը, որը պարտադիր կարգով կքննվի բանկի ղեկավարության կողմից եւ չի մնա անպատասխան»,- ամփոփել են բանկում:

Банк ВТБ (Армения) запустил Претензионный центр
В банке отметили, что центр запущен «с целью повышения качества обслуживания клиентов и проведения максимально оперативной и эффективной работы с предложениями, запросами и жалобами своих клиентов».
«Стремясь к максимальной доступности для всех категорий клиентов и удовлетворению потребностей каждого из них, Банк ВТБ (Армения) предлагает следующие 8 способов связи с банком:
1. обращения по социальным сетям,
2. почтовые обращения,
3. обращения через «Ящики жалоб и предложений», размещенные во всех отделениях банка,
4. отправка сообщения через сайт банка,
5. отправка письменного обращения на электронный адрес: headoffice@vtb.am ,
6. звонки в режиме 24/7 в Контактный центр банка по номеру 8787,
7. карточные претензии,
8. запросы проблемных заемщиков.
Перед созданием Претензионного центра банк провел ряд автоматизаций и оптимизаций бизнес-процессов с целью максимального снижения времени ответа на обращения клиентов.
Банк периодически анализирует все обращения клиентов и предпринимает меры с целью улучшения продуктов, процессов, функционала дистанционных каналов обслуживания и т.д, что будет приводить к постепенному снижению поступающих обращений.
Банк придает большое значение процессу изучения обращений клиентов и высоко ценит в данном направлении сотрудничество с Центральным банком и Финансовым омбудсменом РА»,- говорится в сообщении.
Срок рассмотрения обращений составляет 10 рабочих дней с момента поступления обращения, однако разъяснения/консультации клиентов начинаются уже с момента получения обращения.
«В случае возникновения замечаний, пожеланий или предложений по качеству обслуживания в нашем банке, вы можете оставить свое обращение, которое будет в обязательном порядке рассмотрено руководством банка и не останется без ответа»,- заключили в банке.